هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 07:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 ساعت 13:45
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 12:53 ساعت
2022-5-18 13:45:59
شناسه خبر : 357730
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده کنترل سفارت افغانستان در واشنگتن و کنسولگری‌های این کشور در نیویورک و کالیفرنیا را به دست گرفت.
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده کنترل سفارت افغانستان در واشنگتن و کنسولگری‌های این کشور در نیویورک و کالیفرنیا را به دست گرفت.
 
به گزارش رجانیوز، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده کنترل سفارت افغانستان در واشنگتن و کنسولگری های این کشور در نیویورک و کالیفرنیا را به دست گرفت.
 
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که مسئولیت انحصاری امنیت و نگهداری از مأموریت‌های دیپلماتیک را بر عهده گرفته است و تا اطلاع بعدی از ورود هر کسی بدون مجوز به آن‌ها جلوگیری خواهد شد.
 
آمریکا دولت جدید طالبان در افغانستان را که سال گذشته پس از خروج نیرو‌های آمریکایی و متحدانش قدرت را در دست گرفت، به رسمیت نمی‌شناسد و روابط دیپلماتیک رسمی با این کشور ندارد.
 
به گفته وزارت خارجه آمریکا، افغانستان تا کنون از کشور ثالثی درخواست نکرده است تا به عنوان " حافظ منافع " این کشور در ایالات متحده عمل کند.
 
قطر در حال حاضر به عنوان حافظ منافع ایالات متحده در افغانستان عمل کرده است.
 
اقدام کنترل سفارت افغانستان در آمریکا در حالی انجام می‌شود که سراج‌الدین حقانی سرپرست وزارت کشور (امور داخله) دولت طالبان در افغانستان روز سه شنبه گفت که دولت طالبان در حال حاضر به آمریکا به عنوان دشمن نگاه نمی‌کند و می‌خواهد با واشنگتن روابط خوبی داشته باشد.
 
حقانی گفت که از افغانستان هیچ تهدیدی متوجه امریکا نیست و طالبان تلاش می‌کنند که با امریکا رابطه خوب داشته باشند.