هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 09:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 ارديبهشت 1401 ساعت 10:17
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401 09:57 ساعت
2022-5-17 10:17:15
شناسه خبر : 357679
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران منجر به هدر رفت گندم تولیدی و جایگزینی آن با خوراک دام و طیور می‌شود.
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران منجر به هدر رفت گندم تولیدی و جایگزینی آن با خوراک دام و طیور می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز، عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به پارسال ۱۲ تا ۱۳ درصد رشد داشته است.
 
به گفته او، تاکنون ۹ هزار میلیارد تومان معادل ۴۰ درصد مطالبات پرداخت شده  که کشاورزان نسبت به این موضوع گلایه مند هستند.
 
هاشمی می‌گوید: هم اکنون قیمت هر کیلو جو در مبادی ورودی کشور ۱۲ هزار تومان است که تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران منجر به هدر رفت گندم به سمت خوراک دام و طیور می شود.
 
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: تسریع در پرداخت مطالبات گندمکاران ضمن جلوگیری از هدررفت گندم تولیدی، موجب شده میزان خرید و تولید به یکدیگر نزدیک شود.
 
بنابر پیش بینی مسئولان بنیاد ملی گندمکاران امسال ۶.۵ تا ۷ میلیون تن گندم تولید می‌شود که برآوردها حاکی از آن است که ۵ تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن وارد چرخه خرید شود.
 
استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران پای دلالان به چرخه خرید و جایگزینی آن با خوراک‌دام و طیور را به همراه دارد.