هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 10:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 ارديبهشت 1401 ساعت 17:28
يكشنبه 25 ارديبهشت 1401 16:52 ساعت
2022-5-15 17:28:21
شناسه خبر : 357667
۵ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۲۱۱ نفر بیمه سلامت رایگان شدند همه افراد شامل ۳ دهک پایین جامعه به صورت خودکار بیمه سلامت می‌شوند
۵ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۲۱۱ نفر بیمه سلامت رایگان شدند همه افراد شامل ۳ دهک پایین جامعه به صورت خودکار بیمه سلامت می‌شوند

گروه اجتماعی -رجانیوز: بر اساس برنامه ششم توسعه دولت مکلف بوده افراد نیازمند را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طبق برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست‌های کلی سلامت، تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پایان سال اول اجرای برنامه اقداماتی را بر اساس سیاست‌های کلی سلامت به عمل آورد. پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و براساس آیین نامه‌ها خواهد بود.

 

 فروردین ماه بود که وزیر بهداشت اعلام کرد که افزایش پوشش بیمه همگانی از برنامه‌های دولت است و امسال حتما همه افراد فاقد پوشش بیمه باید تحت پوشش قرار گیرند و اقداماتی از سوی سازمان بیمه سلامت ایران آغاز شده است.

 

هفته اول اردیبهشت آنطور که مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفته بود: بر اساس قانون، بیمه سه دهک پایین جامعه رایگان است و دهک‌های بالا هم بر اساس مصوبه‌ای که دولت داده است، هزینه کمی پرداخت می‌کنند.

 

 

شناسایی افرادی که در سه دهک پایین جامعه قرار دارند و فاقد بیمه هستند باید از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، استعلام می‌شد که در نهایت نیمه اردیبهشت ابوحمزه، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر از ارسال لیست اسامی افراد برای دریافت بیمه به سازمان بیمه سلامت داد.

 

بر اساس آماری که وجود دارد ۵ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۲۱۱ نفر بیمه سلامت رایگان شدند. همه افراد شامل ۳ دهک پایین جامعه به صورت خودکار بیمه سلامت می‌شوند و همچنین بیش از ۴۰۰ هزار نفر در مناطق آسیب پذیر کشور در پایان سال ۱۴۰۰ بیمه سلامت شدند.

 

موسوی نیک، مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم گفته است که فهرست ارسال شده به سازمان بیمه سلامت شامل همه افراد فاقد بیمه در کشور نیست و این فهرست مربوط به سه دهک پایین درآمدی است و حتما در دهک‌های درآمدی دیگر هم افراد فاقد بیمه وجود دارند که در صورت تمایل می‌توانند با تخفیف‌هایی در حق بیمه، تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.