هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 7 تير 1401
ساعت 02:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 ارديبهشت 1401 ساعت 10:52
يكشنبه 25 ارديبهشت 1401 09:52 ساعت
2022-5-15 10:52:42
شناسه خبر : 357633
استاندار تهران با اشاره به اینکه بازار از نظر توزیع و عرضه مرغ اشباع شده است گفت: کمبود روغن تا ۴۸ ساعت آینده رفع می شود.
استاندار تهران با اشاره به اینکه بازار از نظر توزیع و عرضه مرغ اشباع شده است گفت: کمبود روغن تا ۴۸ ساعت آینده رفع می شود.
 
به گزارش رجانیوز، محسن منصوری شامگاه شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار با تاکید به برگزاری روزانه جلسات ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در بعضی از کالاها از جمله مرغ وضعیت بازار به تعادل و ثبات رسیده و بازار تهران از نظر توزیع و عرضه مرغ اشباع شده است.
 
وی ادامه داد: در بعضی از کالاها از جمله شکر مشکل به صورت نسبی حل شده، هرچند در برخی نقاط کمبودهایی وجود دارد اما این نیاز به صورت فراگیر احساس نمی‌شود؛ و در مورد بعضی از کالاها از جمله روغن نیز باید تدبیر جدی اتخاذ کرد، چراکه اکنون روغن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای وجود دارد، ولی در خرده فروشی‌ها مشکل داریم این موضوع در حال پیگیری است تا در ۴۸ ساعت آینده مسئله روغن در شبکه توزیع خرده فروشی‌ها نیز حل شود.
 
استاندار تهران با اشاره به مشکل شبکه توزیع عنوان کرد: اکنون از طریق همکاری و هماهنگی باید بخشی از کاستی‌های شبکه توزیع حل شود، در این راستا اتاق اصناف با شبکه مستقل توزیع کار را پیش می‌برد، ضمن اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شبکه توزیع شرکت‌های پخش نیز به صورت مستقل کار را دنبال می‌کنند.
 
منصوری سپس گفت: یکی از تصمیمات ستاد این بود که کالای احتکاری کشف شده توسط نهادهای مرتبط، بلافاصله وارد شبکه توزیع شود، این امر نیز می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند.
 
وی با اشاره به لزوم تشدید نظارت‌ها تاکید کرد: بازرسین جهاد، صمت و بسیج اصناف جریان جدی نظارت در استان تهران را تشدید می‌کنند و با هرگونه کم فروشی، گران فروشی و احتکار مقابله خواهد شد.
 
استاندار تهران در مورد وضعیت نانوایی‌ها گفت: در برخی از نانوایی‌ها شاهد تشکیل صف‌های غیرمتعارف بودیم که مقرر شد لیست نانوایی‌هایی که تعطیل بودند و یا اقدام به کم فروشی و گران فروشی داشتند به مراکز نظارتی اعلام شود و در مورد نانوایی‌هایی که تعطیل بودند، علت بررسی شود، در صورتی که مشکل کمبود آرد داشته باشند جهت تأمین آرد اقدام شود، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و فروش آرد خارج از شبکه به شدت با خاطیان برخورد قانونی لازم انجام می‌شود.