هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 02:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 20 ارديبهشت 1401 ساعت 12:13
سه شنبه 20 ارديبهشت 1401 12:10 ساعت
2022-5-10 12:13:54
شناسه خبر : 357500
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از واریز مبالغ اعلامی یارانه ها به حساب سرپرستان خانوارها از سوی همه بانک ها تا ۳ بامداد امروز خبر داد.
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از واریز مبالغ اعلامی یارانه ها به حساب سرپرستان خانوارها از سوی همه بانک ها تا ۳ بامداد امروز خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز، مصطفی قمری وفا صبح امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت در برنامه زنده تلویزیونی صبح امروز اظهار کرد: دیشب پس از سخنان رئیس جمهور تا ۴ بامداد امروز در اتاق وضعیت بودیم و کارهایی که باید در این زمینه طبق دستور رئیس جمهور پیگیری می‌شد را بررسی کردیم.
 
وی ادامه داد: ۱۰ دقیقه مانده به اتمام سخنان رئیس جمهور، واریز مبلغ کمک معیشتی به مردم و خانوارها آغاز شد و تا ساعت ۳ بامداد تمام بانک‌ها واریزی را انجام دادند؛ به جز یکی دو بانک که در حال حاضر از بانک مرکزی آخرین وضعیت این یکی دو بانک را پیگیر شدم که مشخص شد آنها هم واریز کرده اند اما ارسال پیامک آنها از ۵ صبح امروز آغاز شد از جمله بانک ملی که از ۵ صبح آغاز به ارسال پیامک برای ۶ میلیون سرپرست خانوار کرده است.
 
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: برای خانوارهایی که ارقام واریزی کمتر از مبالغ اعلامی است، از این جهت است که سازمان هدفمندی یارانه‌ها لیست خانوارهای مشمول را ارائه داده بود؛ یک ناهماهنگی شب گذشته رخ داده بود؛ سخنگوی دولت هم به سازمان هدفمندی یارانه تذکر داد تا این اتفاقی که برای برخی شهروندان پیش آمده بود، هر چه سریع‌تر مرتفع شود؛ علت این اختلاف واریزی‌ها این بود که برخی بانک‌ها ۳۵ هزار تومان اقساط آن یک میلیون تومان وامی که در دولت گذشته برای کرونا به برخی خانوارها داده شده بود، کسر شد؛ سخنگوی دولت نیز تذکر داد که این مسأله سریع‌تر برطرف شود.
 
وی خاطرنشان کرد: سازمان هدفمندی یارانه مسئول این موضوع تعیین شد و قرار شد اگر مجدداً واریزی ای داشته باشیم، لیست آن در اختیار شبکه بانکی قرار گیرد تا این مبالغی که کسر شده، برگردد.
 
به گفته قمری وفا طبق پیامکی که برای مردم ارسال شده، مبالغ واریزی فعلاً بلوکه می‌ماند تا زمانی که دولت آغاز هدفمندی یارانه‌ها را اعلام کند.