هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 07:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 ارديبهشت 1401 ساعت 11:13
شنبه 17 ارديبهشت 1401 11:10 ساعت
2022-5-7 11:13:53
شناسه خبر : 357417
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن هیچ گونه اطلاعاتی در اختیار اوکراین نگذاشته و اصلا خبر نداشته که کی یف تصمیم دارد رزمناو روسیه در دریای سیاه را هدف قرار دهد.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن هیچ گونه اطلاعاتی در اختیار اوکراین نگذاشته و اصلا خبر نداشته که کی یف تصمیم دارد رزمناو روسیه در دریای سیاه را هدف قرار دهد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مسکوتایمز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گزارش رسانه‌های این کشور را مبنی در کمک اطلاعاتی واشنگتن به کی یف در هدف قرار دادن رزم ناو روسی «مسکوا» و غرق کردن آن در دریای سیاه، رد کرد.
 
«جان کربی» سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: ما اطلاعاتی درباره هدف قرار دادن مسکوا در اختیار اوکراین نگذاشتیم.
 
کربی با اشاره به اینکه آمریکا اطلاع قبلی از تصمیم اوکراین برای هدف قرار دادن این کشتی جنگی نداشته است، گفت: ما در تصمیم اوکراینی‌ها برای هدف قرار دادن این ناو یا عملیاتی که آنها انجام دادند، دخیل نبودیم.
 
وی افزود: اوکراینی‌ها توانایی‌های اطلاعاتی خود را برای ردیابی و هدف قرار دادن شناورهای نیروی دریایی روسیه دارند، همانطور که در این مورد نیز انجام دادند.
 
پیشتر روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» به نقل از مقامات ارشد این کشور گزارش داده بود که ایالات متحده اطلاعاتی را در اختیار اوکراین قرار داده بود تا بتواند رزم ناو روسی مسکوا در دریای سیاه را هدف قرار دهد.
 
نیویورک تایمز در این گزارش به نقل از دو مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد که اوکراین قبلاً داده‌های هدف‌گیری کشتی جنگی مسکوا را در اختیار داشته و ایالات متحده تنها صحت آن را تأیید کرده است، اما مقامات دیگر به روزنامه گفته‌اند که اطلاعات آمریکا برای حمله ادعایی فوق بسیار حیاتی بوده است.
 
همچنین «دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس جمهور روسیه نیز در نشست خبری دیروز خود اعلام کرد که مسکو اطلاعی از گزارش‌هایی مبنی بر ادعای حمله طرف اوکراینی با استفاده از کمک اطلاعاتی آمریکا به رزم ناو روسی مسکوا ندارد.
 
پسکوف پیشتر با اشاره به این نوع گزارش‌ها، گفته بود: ارتش روسیه می‌داند که آمریکا، ناتو و انگلیس نه تنها سلاح، بلکه اطلاعات نیز در اختیار اوکراین قرار می‌دهند.
 
وی ادامه داده بود: انتقال اطلاعات از ایالات متحده و ناتو به اوکراین کمکی به پایان سریع عملیات ویژه نمی‌کند.


5
پسندیدم