هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 04:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 10 ارديبهشت 1401 ساعت 16:44
شنبه 10 ارديبهشت 1401 16:09 ساعت
2022-4-30 16:44:00
شناسه خبر : 357355
هنوز مصوبه ای بر افزایش قیمت شوینده ها اعلام نشده اما گویا تولیدکنندگان شوینده به صورت خودسرانه خواستار تغییرات قیمتی در محصولات خود هستند.
هنوز مصوبه ای بر افزایش قیمت شوینده ها اعلام نشده اما گویا تولیدکنندگان شوینده به صورت خودسرانه خواستار تغییرات قیمتی در محصولات خود هستند.
 
به گزارش رجانيوز به نقل از تسنیم، همزمان با افزایش هزینه های تولید در سال جدید برخی از صنایع با ارسال نامه های مختلف به سازمان حمایت سعی در تغییرات قیمت محصولات خود در بازار دارند، از آن جمله می توان به صنایع شوینده اشاره کرد.
 
تولیدکنندگان این بخش معتقدند به دلیل گران شدن مواد اولیه داخلی و خارجی و همچنین افزایش دستمزد کارگران در چند ماه گذشته، تصمیم افزایش قیمت ها گرفته اند تا تولید به صرفه باشد.
 
البته هنوز مصوبه ای بر افزایش قیمت شوینده تصویب نشده و تولیدکنندگان گویا به صورت خودسرانه تصمیم به افزایش قیمت‌ها دارند.
 
علم بیگی رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده در همین ارتباط گفته است: دولت باید فکری به حال کاهش هزینه‌های تولید کند. به نظر می رسد حداقل پتروشیمی‌هایی که در داخل تولید مواد اولیه دارند و سود آن‌ها هم کم نیست، می‌توانند این مشکل را برطرف کنند. در واقع می‌توان از سود آن‌ها کم کرد؛ چرا بعضی از پتروشیمی‌ها باید اعلام کنند که تا 150 درصد سود داشته‌اند؟
 
وی افزود: همکاران ما فعلا تحمل می‌کنند تا بعد از ماه مبارک رمضان افزایش قیمت‌های مواد شوینده را اعمال کنند. تمام کشور‌های اسلامی در این ماه حتی سعی می‌کنند تخفیف هم بدهند، به همین دلیل ما هم قیمت‌ها را فعلا تا پایان این ماه مبارک حفظ کرده‌ایم.
 
علم‌بیگی درباره میزان افزایش قیمت گفت: تعیین درصد افزایش نرخ بستگی به عوامل متعدد دارد و هم اکنون نمی‌توان به صورت دقیق آن را مشخص کرد.
 
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده با بیان اینکه برای افزایش کیفیت، باید محصولات جدید تولید شود، افزود: سازمان استاندارد، سازمان حمایت، سازمان غذا و دارو و کارشناسان در انجمن، برکیفیت محصولات شوینده نظارت دارند.


4
پسندیدم