هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 ارديبهشت 1401 ساعت 16:30
دوشنبه 5 ارديبهشت 1401 16:25 ساعت
2022-4-25 16:30:37
شناسه خبر : 357226
معاون حج و عمره مرکز پزشکی هلال احمر با بیان اینکه حدود 40 هزار زائر ایرانی به حج تمتع اعزام می‌شوند، گفت:ممنوعیت اعزام برای افراد بالای 65 در نظر گرفته شده است.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی هلال احمر با بیان اینکه حدود 40 هزار زائر ایرانی به حج تمتع اعزام می‌شوند، گفت:ممنوعیت اعزام برای افراد بالای 65 در نظر گرفته شده است.
 
به گزارش رجانیوز، طاهر درودی، معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با فارس درپاسخ به این پرسش که «شرائط اعزام زائران خانه خدا در سال جاری چگونه است؟»، اظهار داشت: با توجه به اعلام دولت سعودی، ممنوعیت اعزام برای افراد بالای 65  در نظر گرفته شده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه دو سالی است که مراسم حج برگزار نشده و شرایط خاص است؛ خوشبختانه تعداد قابل توجه‌ای از مردم  واکسینه شدند و یکی از الزامات سعودی نیز تزریق 2 دز واکسن کروناست.
 
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: همکاران، موقع معاینه زائرین امسال قاعدتا سختگیری بیشتری خواهند داشت؛ به خصوص برای افراد دارای بیماری‌های قلبی، ریوی و زمینه‌ای؛ در نتیجه تلاش داریم افراد دارای مشکل کمتر به مراسم حج اعزام شوند.
 
درودی درباره «تعداد پزشکان اعزامی به حج امسال»، افزود:‌با توجه به اینکه حدود 40 هزار زائر ایرانی در حج امسال حضور خواهند داشت،  قاعدتا تعداد اعضای تیم پزشکی اعزامی نسبت به سالهای قبل کمتر خواهد بود و منتظریم دستورالعمل‌های دیگر سعودی برای ترکیب بیمارستانی و تعدا اعزام به دست ما برسد.
 
وی درباره اینکه «آیا افراد زیر 65 بیمار دارای بیمار زمینه‌ای محدودیت‌هایی خواهند داشت؟»ابراز کرد:برای کسانی که بیماری زمینه‌ای شدید دارند محدودیت‌هایی قائل خواهیم شد و برای افرادی که کنترل شده و خفیف دارند مشکلی نخواهد بود.
 
درودی گفت: با توجه به دستورالعمل اخیر سعودی، عمده واکسن‌های داخلی که استفاده شدند قابل قبول خواهد بود و لیست رسمی آن را این هفته اعلام می‌کنیم.
 
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر  اضافه کرد: شیوه نامه‌های بهداشتی را هر سال داشتیم و امسال با توجه به شرائط کرونایی محدودیت‌ها شدید تر خواهد بود.
 
وی تصریح کرد:‌بر اساس اعلام عربستان حدود یک میلیون حج گذار خواهند بود که 150 هزار نفر برای سعودی در نظر گرفته شده و 850 هزار نفر هم برای زائران سایر کشورها در نظر گفته شده است.