هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 مرداد 1401
ساعت 02:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 14 اسفند 1400 ساعت 12:07
شنبه 14 اسفند 1400 12:05 ساعت
2022-3-5 12:07:29
شناسه خبر : 355920
بدون شک اگر بخواهید در دنیای امروز که چرخ آن روی خرید، فروش و تبلیغات دیجیتال می گردد، جایی برای کسب و کار خود پیدا کنید، ابتدا باید اقدام به ثبت و خرید دامنه کنید. خرید دامنه دقیقا مانند این است که شما برای وب سایت خود فضای کوچکی تهیه می کنید تا تمام آنچه که می خواهید را به تمام مردم نشان دهید. پس طبیعی است که به اندازه معامله ملک در یک بازار پر رقابت، چالش تجربه کنید!

 

در این مقاله از وب سایت نام قصد داریم با چند نکته کلیدی، خیال شما را در خرید و فروش دامنه آسوده کنیم. همینطور با معرفی وب سایت نام و اعتبار چندین ساله آن قصد داریم شما را با امکانات ویژه ای که در بخش خرید و فروش دامنه قرار داده است، آشنا کنیم.

چهار نکته کلیدی انتخاب و خرید دامنه

همان طور که واضح است؛ دامنه همان آدرس وب سایت و نشان دهنده هویت شما در محیط دیجیتال است. به عبارتی قرار است تمامی مردم در اینترنت شما را با دامنه خودتان بشناسند! پس لازم است که در ثبت و خرید دامنه خود دقت کنید و نکات زیر را در نظر بگیرید تا هیچ گاه پشیمان نشوید:

 

 

 

1.یک نام مناسب برای دامنه انتخاب کنید.

اگر کسب و کار شما مدتی است که در دنیای آزاد شکل گرفته و مشتریان شناخته شده خود را دارید، لازم است تا به دنبال همان نام تجاری خود بین دامنه های موجود در بازار باشید. اما اگر تا به حال نامی را انتخاب نکرده اید، لازم است تا با هوشمندی تمام یک نام به یاد ماندنی برای خود انتخاب کنید. وب سایت نام شما را در انتخاب کلمات کلیدی رایج و ماندگار، کمک می کند.

2.تست کنید که دامنه مورد نظرتان ثبت شده نباشد!

این موضوع که قبل خرید دامنه متوجه شوید دامنه شما قبلا ثبت شده است، زیاد پیش می آید. در واقع مشکل آنجاست که دامنه توسط کسب و کار دیگری اشغال شده باشد و فردی از آن کسب درآمد کند! در این حالت شما نمی توانید آن دامنه را داشته باشید.

اما در اکثر مواقع سایت های مزایده دامنه به داد کسب و کارهای نوپا می رسند. اگر وب سایت های خرید و فروش دامنه، دامنه مورد نظرتان را داشته باشند، می توانید با در نظر گرفتن قوانین کپی رایت و تست آزاد بودن دامنه، به راحتی اقدام به خرید دامنه کنید.

3.پسوند مناسب خودتان را برگزینید.

قبل از خرید دامنه، انتخاب پسوند مناسب دامنه باید با توجه به نوع کسب و کار شما صورت گیرد. در واقع کاربر هوشمند با مشاهده نام دامنه شما می تواند تشخیص دهد که کسب و کار شما در غالب شرکت، سازمان های تجاری، سایت های شخصی یا سایت های فنی می باشد.

 

 

 

4.یک سایت معتبر برای خرید دامنه پیدا کنید.

یک سایت معتبر تضمین می کند که دامنه انتخابی شما حتما به نام شما ثبت شود و دارای پنل مدیریت باشد. اگر سایت خرید دامنه شما معتبر نباشد، ممکن است شما در آينده با مشکلاتی مانند تمدید، تغییر یا انتقال دامنه مواجه شوید.

 

 

امکانات ویژه خرید و فروش دامنه از نام

وب سایت نام به عنوان یکی از معتبرترین پلتفرم های مزایده در کشور شناخته شده است. سایت نام در کنار ایجاد بهترین امکانات برای خرید و فروش دامنه، با اینجاد درگاه پرداخت امن از بسیاری از کلاهبرداری ها و تقلب های این حوزه جلوگیری کرده است. شما در سایت نام می توانید به صورت رایگان دامنه خود را در بخش مزایده و خرید و فروش دامنه بگذارید.

وب سایت نام با بازاریابی پیشرفته و شناسایی خریداران دامنه، از آن ها دعوت می کند تا در مزایده های نام شرکت کنند.