00/12/10 - 12:21 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 355833
کشته شدن مردم و تخریب زیربناهای ملت‌ها اینها را تایید نمی کنیم و این حرف ثابت ماست. ما مثل غربی‌ها نیستیم که اگرچه بمب را بر روی کاروان عروسی در افغانستان بریزند آن را مبارزه با تروریسم عنوان کنند.
کشته شدن مردم و تخریب زیربناهای ملت‌ها اینها را تایید نمی کنیم و این حرف ثابت ماست. ما مثل غربی‌ها نیستیم که اگرچه بمب را بر روی کاروان عروسی در افغانستان بریزند آن را مبارزه با تروریسم عنوان کنند.
گروه سیاسی-رجانیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید مبعث پیامبر اعظم (ص) به صورت تلویزیونی با ملت ایران و امت مسلمان جهان سخن گفتند.
 
محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی به شرح زیر است:
 
- روز و شب مبعث روز و شبی است که بزرگترین هدیه عالم به برترین بنده خدا یعنی نبی مکرم اسلام اعطا شد، البته بعثت نبی مکرم اسلام هدیه به همه بشریت هم هست.
 
- اگر در میان ارزش های فراوان اسلام، فقط دو ارزش را در نظر بگیریم آن دو ارزش گسترش عقلانیت و پرورش اخلاق است و تصدیق می‌کنیم که اسلام عالی‌ترین هدیه را به بشریت عطا کرده است.. اینکه اسلام به عقلانیت و گسترش عقلانیت دعوت می‌کند بسیار مهم است و در قرآن ده‌ها مورد و شاید هم صد مورد وجود دارد که با تعابیر مختلف، خدای متعال مخاطبان و آحاد مردم را به تفکر دعوت کرده است.
 
- در مورد گسترش مفاهیم اخلاقی و پرورش اخلاقی هم همین بس که اسلام در صدر اهداف بعثت، اخلاق و تزکیه را ذکر کرده است.
 
- بعثت رسول اکرم اسلام(ص) چیزی را تحقق بخشید که به نظر محال و ناممکن بود و آن این بود که از مردم جزیره العرب دوران جاهلیت، یک امت با فضیلت ساخت که به نظر چنین چیزی با نگاه عرفی، محال به نظر می‌رسید. مردم آن دوران عربستان مردمانی بی‌هدف، به شدت نادان و دچار فتنه‌های بزرگ، نداشتن علم و معرفت و اخلاق و ... با همه اینها به شدت متکبر و خشن و حق‌ناپذیر و لجوج بودند. اما پیامبر اکرم(ص) از همین مردم یک ملتی ساخت که متحد، با فضیلت، فداکار و دارای عالی ترین خلقیات بود. و بعد هم در کمتر از ۲۰ سال آوازه جهانی پیدا کردند و توانستند فکر و اندیشه خود را منتشر کنند.
 
- هرگاه اراده آحاد مردم تابع اراده الهی بشود، انسان‌ها کارهایی را می‌توانند انجام بدهند که به نظر ناممکن است. در طول تاریخ همین تجربه نبوی قابل تکرار است؛ این تجربه البته با تفاوت‌هایی برای ملت ایران اتفاق افتاد و آن عبارت بود از ریشه کنی سلطنت در این مملکت.
 
- این در حالی بود که پشتیبان این حکومت سلطنتی در کشور آمریکا، انگلیس و حتی این اواخر شوروی سابق بود که همگی از حکومت پهلوی دفاع می کردند، اما ملت ایران توانست ریشه کنی این حکومت را تحقق ببخشد.
 
- بر خلاف نظر خیلی‌ها، نقطه اوج نهضت نبوی، تشکیل حکومت بود که مقدمات آن را خود پیامبر اکرم (ص) به وجود آورد.
 
- نمونه واضح و کامل جاهلیت مدرن آمریکا است و از همه جای دنیا جاهلیت در آنجا شدیدتر و سهمناک تر است. آمریکا یک رژیمی است که اخلاقیات ناپسند در آن ترویج می شود و تبعیض در آن روز به روز بیشتر می شود و ثروت ملی روز به روز بیشتر به سمت ثروتمندان کشیده می شود. کشوری به ثروتمندی آمریکا وضعی دارد که وقتی کمی سرما یا گرما زیاد می‌شود عده‌ای در خیابان می میرند.
 
- مظهر جاهلیت مدرن و مظهر تبعیض و بحران سازی در دنیا آمریکا است. اساسا رژیم ایالات متحده یک رژیم بحران ساز و بحران زیست است و از بحران‌های گوناگون ارتزاق می‌کند. آمریکا یک رژیم مافیایی است، مافیای سیاسی، اقتصادی، اسلحه سازی و انواع و اقسام مافیاهایی که سیاست های این کشور را در دست دارند و کنترل کشور در دست آنها است و کسانی را روی کار می آورند و کسانی را برکنار می کنند و این رژیم مافیایی احتیاج دارد که در اطراف دنیا در جاهایی بحران وجود داشته باشد به همین دلیل کانون‌های بحرانی را خلق می کنند.
 
- داعش سگ دست آموز آمریکایی‌ها بود؛ امروز به نظر من اوکراین هم قربانی این سیاست است و قضایای اوکراین هم مربوط به سیاست آمریکا است و آمریکا اوکراین را به این نقطه کشاند. ورود به مسائل داخلی آن کشور و راه اندازی اجتماعات علیه دولت ها و کودتای رنگی درست کردن و حضور سناتورهای آمریکایی در داخل اجتماعات معارضه، به چنین جاهایی منتهی می شود.
 
- ما البته با جنگ و تخریب در هر جای دنیا مخالفیم، کشته شدن مردم و تخریب زیربناهای ملت‌ها اینها را تایید نمی کنیم و این حرف ثابت ماست. ما مثل غربی‌ها نیستیم که اگرچه بمب را بر روی کاروان عروسی در افغانستان بریزند آن را مبارزه با تروریسم عنوان کنند. آمریکا در شرق سوریه چکار می‌کند؟ چرا نفت سوریه و پول افغانستان را می‌دزدند؟ چرا در منطقه غرب آسیا از جنایات صهیونیست‌ها دفاع می‌کنند؟
 
- ما در اوکراین طرفدار توقف جنگ هستیم و می‌خواهیم جنگ در آنجا تمام شود منتها علاج هر بحرانی صرفا در صورتی ممکن است که ریشه بحران شناخته شود. ریشه بحران در اوکراین سیاست‌‎های آمریکا و غربیهاست. اینها ریشه بحران است. اینها را باید شناخت و بر اساس اینها قضاوت و داوری کرد و اگر اهل اقدام بودیم، اقدام کرد.
 
- مردم عامل استقلال کشورها هستند، اگر مردم در اوکراین وارد میدان میشدند، وضع دولت و مردم اوکراین این‌طور نمی‌شد.