هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 ارديبهشت 1401
ساعت 02:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 6 بهمن 1400 ساعت 11:26
چهارشنبه 6 بهمن 1400 11:18 ساعت
2022-1-26 11:26:06
شناسه خبر : 354941
بعد از اینکه چند هفته ای بود که نقشه کرونایی کشور فقط زرد و آبی شده بود، در روزهای اخیر شاهد وجود نقاط نارنجی و قرمز بوده ایم.
بعد از اینکه چند هفته ای بود که نقشه کرونایی کشور فقط زرد و آبی شده بود، در روزهای اخیر شاهد وجود نقاط نارنجی و قرمز بوده ایم.
 
به گزارش رجانیوز، تازه‌ترین رنگ بندی از نقشه کرونایی کشور نشان می‌دهد که تعداد شهرستان‌های نارنجی رو به افزایش است.
 
در همین حال، شهرستان اردکان در استان یزد با گسترش سویه اومیکرون به عنوان اولین شهر در نقشه کرونایی کشور، در وضعیت قرمز قرار گرفت.
 
از ۲۰ آذر ۱۴۰۰، هیچ شهری در کشور در وضعیت قرمز نبود.
 
شهرستان‌های میبد، ابرکوه، مهریز، خاتم و مروست در استان یزد نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
 
البته علاوه بر این شهرستان‌ها در استان یزد، شهرستان‌های کاشان در اصفهان، فردوس در خراسان جنوبی، تربت حیدریه در خراسان رضوی و بستک در هرمزگان نیز در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند.
 
در ۴۵ روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا روزانه کمتر از هزار نفر بودند که روز گذشته این تعداد به بالای ۹ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.
 
علیرضا جلالی فراهانی عضو کمیته علمی کشوری کرونا در خصوص افزایش ابتلاء در روزهای آینده هشدار داد و گفت: با رعایت فاصله گذاری و واکسیناسیون می‌توان این روند را تغییر داد.
 
وی با انتقاد از کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با وجود شیوع اومیکرون، افزود: هر کجا با تدبیر و هوشمندانه عمل کردیم، پاسخ درست دریافت کردیم، اگر در پیک ششم جدی و هوشمندانه عمل کنیم با موفقیت می‌توانیم این پیک را پشت سر بگذاریم.