هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 ارديبهشت 1401
ساعت 05:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 6 بهمن 1400 ساعت 11:23
چهارشنبه 6 بهمن 1400 11:18 ساعت
2022-1-26 11:23:59
شناسه خبر : 354940
کارخانه تولید واکسن فخرا قابلیت تولید ماهانه 5 میلیون دُز واکسن را دارد.
کارخانه تولید واکسن فخرا قابلیت تولید ماهانه 5 میلیون دُز واکسن را دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، کارخانه واکسن سازی «فخرا» با حضور جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس سازمان غذا و دارو، افتتاح و تحویل انبوه این واکسن به وزارت بهداشت آغاز شد.
 
سردار سید مهدی فرحی در این مراسم با بیان اینکه نخستین محموله واکسن «فخرا» که به نام دانشمند شهید هسته‌ای و دفاعی، شهید فخری زاده نامگذاری شده است چندی پیش تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد اظهار داشت: کارخانه تولید واکسن فخرا قابلیت تولید ماهانه ۵ میلیون دُز واکسن را دارد.
 
وی تاکید کرد: واکسن فخرا یک واکسن ایرانی است که ایمنی بخشی بسیار خوبی در مقابل سویه‌های کرونا ایجاد می‌کند و ان‌شاء الله با توزیع توسط وزارت بهداشت، در حجم مناسبی در سبد واکسیناسیون عمومی قرار می‌گیرد.
 
بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو نیز در این مراسم طی سخنانی گفت:‌۳۰ میلیون دُز واکسن با تلاش شرکت‌های مختلف داخلی و دانش بنیان تولید شده است.
 
وی گفت: این کارخانه بالاترین سطح اتاق تمیز را دارد ودوستان ما توانستند در کمترین زمان این کار را انجام دهند.
 
رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: این کارخانه از دستاورد‌های بزرگ در تولید واکسن در کشور و نوید بخش توسعه تولید واکسن دامی و انسانی است.
 
دارایی گفت: دانشمندان ما در وزارت دفاع، واکسن فخرا را ساختند و امروز مردم می‌توانند از ان استفاده کنند.
 
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه با تولید واکسن کرونا در شرکت‌های مختلف داخلی و دانش بنیان نیاز کشور را تأمین می‌کنیم، افزود: هیچ محدودیتی در تولید واکسن نداریم و توان صادرات واکسن کرونا هم داریم و واکسن مورد نیاز از منابع داخلی تأمین می‌شود.
 
دارایی گفت: در سال آینده نیز واکسن مورد نیاز از منابع داخلی تأمین خواهد شد.