هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 تير 1401
ساعت 07:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 6 بهمن 1400 ساعت 11:23
چهارشنبه 6 بهمن 1400 11:18 ساعت
2022-1-26 11:23:25
شناسه خبر : 354939
عضو کمیسیون اصل نود مجلس از دولت کانادا به علت به کار بردن نام خلیج عربی به جای خلیج فارس انتقاد کرد.
عضو کمیسیون اصل نود مجلس از دولت کانادا به علت به کار بردن نام خلیج عربی به جای خلیج فارس انتقاد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، عضو کمیسیون اصل نود مجلس گفت: دولت حقیر کانادا که یوغ بردگی دولت بریتانیا را بر گردن دارد، مجدداً از نام خلیج عربی در واژگانش استفاده کرده است.
 
این گفته را حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز مجلس مطرح کرده و خواستار برخورد وزارت خارجه با دولت کانادا شده است.
 
روز گذشته صفحه رسمی توئیتر وزارت خارجه دولت کانادا از حمله نیروهای انصارالله یمن به پایتخت امارات متحده عربی و تشدید خشونت‌ها ابراز نگرانی کرد.
 
وزارت امور خارجه کانادا حمله نیروهای انصارالله را مرگبار خوانده و از عبارت خلیج عربی به جای خلیج فارس استفاده کرده است.
 
دولت کانادا گفته بیش از ۷۰ غیرنظامی در حمله هوایی به یک بازداشتگاه در یمن کشته شدند و حملات بیشتر در عربستان سعودی، یمن و امارات همچنان ادامه دارد.
 
در این پیام توییتری کانادا از همه طرف‌ها خواسته با قدرت تنش زدایی کنند و بر حمایت از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل برای یمن تأکید کرده است.
 
وزیر بهداشت یمن سه شنبه این هفته اعلام کرده پس از بمباران بازداشتگاه «صعده»، ۹۱ نفر جان باختند و ۲۳۶ نفر زخمی و در بیمارستان بستری شدند.
 
یمن از فروردین ماه ۹۴ مورد حملات عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی قرار گرفت. این اتفاق پس از استعفای عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور وقت یمن رخ داد که از این کشور خارج شده بود.