00/11/5 - 13:29 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 354898
تست چهار ملی پوش فوتبال بانوان از سوی مسئولین برگزار کننده مسابقات مثبت اعلام شد.

تست چهار ملی پوش فوتبال بانوان از سوی مسئولین برگزار کننده مسابقات مثبت اعلام شد.

به گزارش رجانیوز، روز گذشته خبری ناگهانی از اردوی تیم ملی فوتبال زنان مخابره شد که تست کرونای فاطمه علیپور سرپرست تیم مثبت شده و قرار است بازیکنان براساس پروتکل‌ها، 72 ساعت تا بازی حساس با چین‌تایپه تست بدهند تا شرایط کرونا در اردوی تیم ملی فوتبال زنان مشخص شود.
 
با انجام تست‌ها که پاسخ آن صبح امروز مشخص شد، 4 مبتلای به کرونای دیگر در اردوی تیم ملی زنان مشخص شد و آن‌ها به ایزوله رفتند؛ ثنا صادقی، نگین زندی، سمانه چهکندی و مرضیه نیکخواه در کنار فاطمه علیپور که دیروز تست آن مشخص شده بود، 5 کرونایی تیم ملی فوتبال زنان ایران هستند.
 
فریناز فهیمی پور پزشک تیم ملی فوتبال زنان در این‌باره توضیح داد: با توجه به پروتکل های کنفدراسیون فوتبال آسیا، 72 ساعت قبل از هر مسابقه تیم های باید تست PCR بدهند؛ برهمین اساس روز گذشته (دوشنبه 4 بهمن ماه) از تمام اعضای تیم ملی فوتبال تست کرونا گرفته شد و امروز صبح از سوی مسئولین برگزار کننده مسابقات جام ملت های آسیا اعلام شد که تست 4 بازیکن ایران مثبت است.

وی افزود: 5 کرونایی در اتاق‌های خود ایزوله شدند؛ در حال حاضر با توجه به پروتکل های موجود به مدت 7 روز این بازیکنان در قرنطینه هستند و از روز چهارم به بعد در صورت عدم وجود علامت، روز هفتم تست مجدد از آنها گرفته می شود.
 
پزشک تیم ملی فوتبال زنان در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: بقیه بازیکنان در سلامت کامل به سر می‌برند و طبق پروتکل‌ها در زمان‌های از قبل تعیین شده، اگر علامت‌دار باشند، از آنها تست PCR گرفته می شود؛ در غیر این صورت اقدامی در این خصوص انجام نخواهد گرفت.