هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 ارديبهشت 1401
ساعت 04:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 بهمن 1400 ساعت 09:21
سه شنبه 5 بهمن 1400 08:56 ساعت
2022-1-25 09:21:56
شناسه خبر : 354885
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که پس از افزایش حملات انصارالله علیه امارات و عربستان در نظر دارد تا گروه انصارالله یمن را مجددا در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که پس از افزایش حملات انصارالله علیه امارات و عربستان در نظر دارد تا گروه انصارالله یمن را مجددا در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه بدون اشاره به جنایت‌های ائتلاف سعودی علیه مردم یمن اعلام کرد که پس از افزایش حملات انصارالله علیه امارات و عربستان در نظر دارد تا گروه انصارالله یمن را مجدداً در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.
 
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که جوبایدن رئیس جمهور آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که درج مجدد نام انصارالله در فهرست سازمان‌های تروریستی در دست بررسی است.
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی که کشورش از عاملان اصلی جنایت علیه مردم یمن به شمار می‌رود تاکید کرد که واشنگتن در ماه‌های اخیر تحریم‌هایی را علیه رهبران انصارالله اعمال کرده است و به استفاده از تمام ابزارها علیه رهبران حوثی ادامه خواهد داد.
 
حمله انقلابیون یمن به ابوظبی و دوبی باعث شده تا معادلات نبرد به نفع انصارالله تغییر کند. چرا که امارات با وجود برخورداری از پدافندهای هوایی آمریکایی و روسی توان مقابله با حملات انصارالله را ندارد.
 
آمریکا سعی دارد با تحت فشار گذاشتن انصارالله مانع از تداوم حملات این گروه به متحدان خود در منطقه شود. این در حالی است که ائتلاف سعودی به صورت روزانه در حال کشتار مردم یمن است و کشورهای غربی نه تنها واکنشی نشان نمی‌دهند بلکه با خود از عاملان این جنایت‌ها به شمار می‌روند.