هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 ارديبهشت 1401
ساعت 04:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 بهمن 1400 ساعت 11:28
دوشنبه 4 بهمن 1400 11:26 ساعت
2022-1-24 11:28:24
شناسه خبر : 354855

ریزش سنگ نما و خطر مرگ برای عابران و رفع مشکل ریزش با پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما

 

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما  جهان فرود  و آب بندی سنگ نما میهن راپل از جمله مهمترین خدمات نما می باشد که اگر توسط یک شرکت حرفه ای انجام شود، می تواند از خطر مرگ ناشی از سقوط سنگ نما جلوگیری کند. مسلما بکارگیری سنگ نما منجر به زیبایی ظاهری ساختمان می شود، اما علاوه بر زیبایی بایستی به منظور حفظ جان عابران به استحکام سنگ نما نیز توجه کرد. استحکام سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما انجام می شود.
شرایط آب و هوایی نامساعد از جمله باران و باد شدید و زلزله و غیره می تواند به مرور زمان باعث تخریب نمای ساختمان و از بین بردن استحکام آن شود. در نتیجه احتمال سقوط سنگ نما و آسیب به عابران و وسایل نقلیه زیاد می شود. 
بهتر است که از همان ابتدا و بعد از انجام نماکاری نسبت به پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما اقدام شود. این کار باعث صرفه جویی در هزینه های مربوط به تعمیر و تعویض سنگ نما می شود. البته اگر توسط شرکت های حرفه ای و با تجربه انجام شود، نتایج بسیار مطلوبی خواهد داشت. 
امروزه بسیاری از شرکت های حرفه ای در زمینه‌ی پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما به جای استفاده از داربست برای اجرای این خدمات از راپل استفاده می کنند. استفاده از راپل برای انجام خدمات نما مزایای زیادی نسبت به داربست دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 

پیچ و رولپلاک سنگ نما جهان فرود میهن راپل

 

 پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما

4 مزیت مهم استفاده از راپل نسبت به داربست در پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما
سرعت بیشتر
خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما با استفاده از راپل (طناب) با سرعت بیشتری در مقایسه با داربست انجام می شود. در روش راپل دیگر نیاز به نصب داربست نیست و به این ترتیب کار سریعتر انجام می شود و پروژه در اسرع وقت در اختیار کاربر قرار می گیرد. نصب داربست می تواند برای مدت طولانی مانع از تردد راحت عابران و وسایل نقلیه شود، اما با استفاده از راپل می توان این مشکل را برطرف کرد.
دقت بیشتر
شرکت های حرفه ای در زمینه‌ی خدمات نما با آموزش راپل کاران آنها را برای انجام خدمات نما به بهترین شکل ممکن آماده می کنند. در نتیجه خدمات نما با این روش با دقت بیشتری انجام می شود و نتایج بسیار خوبی خواهد داشت.

 

اب بندی نمای سنگ نما میهن راپل

مقرون به صرفه تر

روش راپل در مقایسه با داربست بسیار مقرون به صرفه تر است زیرا هزینه های ناشی از نصب و جمع آوری داربست وجود ندارد. با استفاده از راپل کاران حرفه ای خدمات نما با سرعت بیشتر و هزینه های مناسب تر انجام می شود و همچنین کاربر می تواند از نتایج کار مطمئن باشد.
ایمنی بیشتر 
داربست شرایط کار را برای اجرای خدمات نما ناایمن می کند چرا که تجهیزات ایمنی در آن به کار گرفته نمی شود. اما راپل کاران از طناب های حمایتی استفاده می کنند و کار خود را با ایمنی بیشتری انجام می دهند و به این ترتیب امنیت جانی بیشتری دارند. 
 

نحوه‌ی انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما
مسلما انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما نیاز به تخصص دارد و بایستی توسط افراد ماهر و آموزش دیده انجام شود.
از جمله مهمترین نکات برای پیچ و رولپلاک سنگ نما، انتخاب پیچ مناسب برای هر نوع سنگ نما می باشد. راپل کاران حرفه ای با توجه به ضخامت مجموعه سنگ و ملات مناسب ترین نوع پیچ را انتخاب می کنند. در انتخاب پیچ مناسب بایستی نوع سنگ نما نیز در نظر گرفته شود. 
فاصله‌ی مناسب بین پیچ ها فاکتور مهم دیگری است که بایستی بر اساس طول و عرض سنگ نما در نظر گرفته شود. این فاصله برای نماهای مختلف متفاوت می باشد و بایستی به درستی و با دقت محاسبه شود.
از نظر جنس، پیچ گالوانیزه به علت مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی می تواند گزینه بسیار خوبی برای تثبیت نما با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما باشد.
پیچ 4 سو مناسب ترین نوع پیچ برای پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد. این نوع پیچ همراه با سرمته 3 سو کاربرد دارد. پیچ 2 سو برای این کار پیشنهاد نمی شود چون ممکن است در حین کار چند بار از سرمته جدا شود. جدا شدن پیچ از سرمته در حین کار می تواند باعث خسته شدن راپل کار و پایین آمدن دقت آن شود که در نتیجه کیفیت کار به شدت کم می شود.
پس از اینکه پیچ مناسب با در نظر گرفتن موارد گفته شده در بالا انتخاب شد، سنگ نما توسط راپل کار تا رسیدن به بتن با استفاده از یک دریل معمولی سوراخ شده و سپس بتن نیز با دریل چکشی سوراخ می شود. سپس سنگ با کمک پیچ و رولپلاک تثبیت می شود. در نهایت به منظور پنهان کردن پیچ ها و حفظ زیبایی نما از بتونه‌ی همرنگ با سنگ نما استفاده می شود.

 

عایق کاری و اب بندی نمای ساختمان با  پوشش ضد رطوبت
 

آب بندی سنگ نما
آب بندی سنگ نما نیز مانند پیچ و رولپلاک سنگ نما از جمله روش های مقاوم سازی نمای ساختمان به شمار می رود که در نتیجه می تواند مانع از ریزش سنگ نما و حفظ جان عابران شود. برای عایق کاری و آب بندی سنگ نما می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. استفاده از عایق های رطوبتی و نانو کردن سنگ نما از جمله بهترین روش ها برای انجام این کار هستند.
با کمک آب بندی سنگ نما می توان از نفوذ آب و رطوبت به درون نما جلوگیری کرد. نفوذ آب و رطوبت به داخل  نما باعث خراب شدن چسب بکار رفته برای سنگ نما می شود. با آب بندی نما می توان مانع از خراب شدن چسب و در نتیجه سقوط سنگ نما شد.
مواد نانو، چسب ها، رزین ها، مواد پلیمری و عایق های دو جزئی از جمله مواد مورد استفاده برای عایق کاری نمای ساختمان هستند که با توجه به نوع نما استفاده می شوند.
امروزه استفاده از مواد نانو برای آب بندی نمای ساختمان به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی و اشعه‌ی UV نسبت به مواد دیگر کاربرد بیشتری دارد.
از جمله چسب های مناسب برای عایق کاری رطوبتی نما که کاربرد گسترده ای دارد می توان به چسب های پلی اورتان اشاره کرد که دارای مزایایی از جمله مقاومت بسیار خوب در برابر شرایط جوی، انعطاف پذیری و قدرت چسبندگی زیاد می باشد.

 

 خدمات آب بندی سنگ نما میهن راپل و جهان فرود

برای نماهای سنگی می توان از مواد نانو و مواد رزینی استفاده کرد. اما از آنجا که استفاده از رزین ها باعث براق شدن نما می شود، انجام این کار کاملا متناسب با سلیقه می باشد. در مورد استفاده از مواد نانو نیز بایستی ترمیم بندکشی نما قبل از آب بندی سنگ نما انجام شود.
انتخاب روش مناسب برای انجام آب بندی نمای ساختمان به عوامل مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی آن منطقه، جنس سنگ نما و غیره بستگی دارد که بایستی توسط یک شرکت معتبر و حرفه ای در زمینه‌ی خدمات نما انجام شود.  
پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی سنگ نما مزایای زیادی برای کاربر به همراه دارد و از آن مهمتر باعث جلوگیری از خطر جانی ناشی از سقوط سنگ نما می شود.

 

منبع: میهن راپل پوشش دهنده ضد رطوبت