هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 05:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 بهمن 1400 ساعت 12:55
شنبه 2 بهمن 1400 11:55 ساعت
2022-1-22 12:55:46
شناسه خبر : 354790
منابع رسانه‌ای اعلام کردند که شمار قربانیان کشتار فجیع ائتلاف متجاوز سعودی در «صعده» به ۸۰ نفر افزایش یافته است.
منابع رسانه‌ای اعلام کردند که شمار قربانیان کشتار فجیع ائتلاف متجاوز سعودی در «صعده» به ۸۰ نفر افزایش یافته است.
 
به گزارش رجانیوز، شمار قربانیان کشتار فجیع ائتلاف سعودی در صعده به ۸۰ نفر افزایش یافته است. گفته می‌شود که در جریان حمله روز گذشته ائتلاف سعودی به زندان مرکزی صعده بیش از ۱۰۰ نفر نیز زخمی شده اند.
 
بر اساس این گزارش، تجاوز نظامی روز گذشته ائتلاف سعودی با نقش فعال امارات به زندان مرکزی صعده موجی از محکومیت‌ها را به دنبال داشت. در همین راستا، شورای عالی سیاسی یمن بیانیه تندی را علیه ائتلاف سعودی صادر کرد.
 
این شورا در بیانیه خود جنایات اخیر سعودی در الحدیده و صعده را به شدت محکوم کرد. در بیانیه شورای عالی سیاسی یمن آمده است: جنایات سعودی در «صعده» و «الحدیده» بدون مجازات باقی نمی‌ماند. در بیانیه مذکور همچنین عنوان شده است: عربستان و امارات ابزار‌های کثیف آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.
 
شورای عالی سیاسی یمن همچنین خطاب به عربستان و امارات گفته است: شما ترسوتر و بزدل‌تر از آن چیزی هستید که بتوانید در میادین نبرد با نیرو‌های یمنی به مواجهه بپردازید. شما تنها جنایتکارانی هستید که مرتکب قتل می‌شوید. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پاسخ محکمی به شما خواهند داد.
 
پر واضح است که سلسله جنایات جنون آمیز ائتلاف متجاوز سعودی علیه غیرنظامیان در یمن و به ویژه آخرین جنایت آن‌ها یعنی بمباران زندان مرکزی صعده و به خاک و خون کشیدن صد‌ها یمنی نشأت گرفته از خشم و عصبانیت آن‌ها از حملاتی است که قلب امارات را به لرزه درآورد.
 
تشدید جنایات ائتلاف متجاوز سعودی علیه غیرنظامیان در یمن خود به تنهایی یکی از مهمترین عواملی است که نشان می‌دهد عملیات «طوفان یمن» در قلب ابوظبی تا چه اندازه موفقیت آمیز بوده است.