هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 04:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 بهمن 1400 ساعت 10:56
شنبه 2 بهمن 1400 10:52 ساعت
2022-1-22 10:56:53
شناسه خبر : 354780
درمان‌های فردی مانند مشاوره‌های روان‌شناسی، روانپزشکی و روش‌های کنترل خشم می‌تواند تا حد زیادی به بالا رفتن آستانه تحمل افراد کمک کند.
درمان‌های فردی مانند مشاوره‌های روان‌شناسی، روانپزشکی و روش‌های کنترل خشم می‌تواند تا حد زیادی به بالا رفتن آستانه تحمل افراد کمک کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از برنا، مجید صادقی، روان‌پزشک، گفت: بسیاری از دلایل کم شدن آستانه تحمل مردم جامعه به مسائل اجتماعی، ناکامی‌های اجتماعی و مشکلات اقتصادی و محیطی برمی‌گردد.
 
وی با بیان اینکه همه‌گیری کرونا، گوشه گیری و انزوای اجتماعی و جمع بودن بیشتر اعضای خانواده با یگدیگر کم شدن آستانه تحمل افراد را بیشتر خواهد کرد، افزود: روابط اجتماعی و تفریحات درست پیگیری کننده‌ی این امر است که جامعه جهانی در حال حاضر از آن محروم است.
 
صادقی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و تورم نیز درجامعه مزید بر علت شده است و آستانه تحمل و تحریک پذیری را تغییر داده و ما شاهد برخورد‌هایی در سطح جامعه هستیم همچنین خشونت‌های خانگی، محیط کار و خیابان را بیشتر شاهد هستیم.
 
این روانپزشک درباره راهکار‌های مدیریت آستانه تحمل افراد تصریح کرد: در درجه اول بهبود شرایط اقتصادی و وی با اشاره به درمان‌های بالا رفتن آستانه تحمل افراد گفت: درمان‌های فردی مانند مشاوره‌های روان شناسی، روانپزشکی و روش‌های کنترل خشم می‌تواند تا حد زیادی به این امر کمک کند.
 
صادقی افزود: معمولا دارو‌های دارویی برای این اختلال اگر بیماری خاصی فرد داشته باشد می‌تواند موثر باشد بنابراین اگر فردی دارای اختلال افسردگی، دو قطبی و... باشد با درمان‌های دارویی می‌توانند آستانه تحمل بالاتری را نیز داشته باشند. البته علل اجتماعی و فردی پائین بودن آستانه تحمل معمولا درمان‌های دارویی ندارد.
 
این روانپزشک گفت: بهبود شرایط اجتماعی، نگاه به آینده و برطرف شدن احساس ناامنی به آینده می‌تواند کارگشا و کمک کننده باشد.
 
صادقی گفت: پزشکی قانونی کشور در آخرین آمار خود اعلام کرده میزان درگیری‌ها، خشم‌ها، دعوا‌ها و ضرب و جرح‌ها افزایش پیدا کرده است.