هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 06:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 بهمن 1400 ساعت 09:45
شنبه 2 بهمن 1400 09:36 ساعت
2022-1-22 09:45:22
شناسه خبر : 354764
رئیس جمهور با اشاره به احداث سریع سیل‌بند جیرفت گفت: جبران خسارات کشاورزان و دامداران دنبال می‌شود.
رئیس جمهور با اشاره به احداث سریع سیل‌بند جیرفت گفت: جبران خسارات کشاورزان و دامداران دنبال می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر امروز در جمع مردم سیل‌زده زهکلوت از توابع رودبارجنوب اظهار داشت: با بیان اینکه قول‌‌هایی که تاکنون داده شده کوتاه مدت بوده و در این منطقه به کارهای بلند مدت نیاز داریم.
 
وی با بیان اینکه ضروری‌ترین کار مسئله سیل‌بندهاست گفت: این کار باید سریعاً انجام شود و احداث سیل بند جیرفت جز برنامه‌های دولت در این منطقه است که پیگیری می‌شود.
 
رئیس جمهور با ابراز امیدواری از اینکه با همت مردم و مسئولان خیلی سریع این سیلبند احداث شود تا دیگر شاهد این گونه خسارات نباشیم گفت: مسئولان خسارات وارد شده به کشاورزان و دامداران این منطقه را جبران می‌کنند.
 
به دنبال فعال شدن اقتصاد روستاها هستیم
رئیسی همچنین ‌در جمع مردم سیل‌زده روستای نهضت آباد شهرستان رودبار جنوب با بیان اینکه حضور در بین شما مردم را توفیق الهی می‌دانم اظهار ‌داشت: با وجود وقوع سیل شدید تلفات انسانی در این منطقه و مناطق اطراف نداشتیم که باید شکرگزار خداوند باشیم.
 
وی با بیان اینکه باران نعمت خدا است و اگر از این نعمت درست بهره‌برداری شود آبادانی و رونق کشاورزی و اقتصادی به ویژه برای روستا‌ها را به دنبال دارد گفت: ما به دنبال فعال شدن اقتصاد روستاها هستیم و بارش باران یکی از زمینه‌های فراهم شدن آن است.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه نزول برکات اللهی در این منطقه اگر با یکسری اقدامات مقدماتی همراه بود باعث می‌شد که هم از مواهب آن استفاده شده و هم مشکل و تخریب برای خانه و کاشانه مردم ایجاد نشود افزود: سیلبندها می‌تواند آب را هدایت کرده و سدها آب را دخیره کنند برای اینکه از آن درست استفاده شود.