هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 ارديبهشت 1401
ساعت 04:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 دى 1400 ساعت 18:34
چهارشنبه 29 دى 1400 18:29 ساعت
2022-1-19 18:34:16
شناسه خبر : 354750
 وزیر کشور با بیان اینکه دولت عزم جدی برای حمایت از هم‌وطنان سیل‌زده دارد، گفت: با ارزیابی خسارت‌های رخ‌داده برای هم‌وطنان سیل‌زده حمایت‌های لازم صورت خواهد گرفت.
وزیر کشور با بیان اینکه دولت عزم جدی برای حمایت از هم‌وطنان سیل‌زده دارد، گفت: با ارزیابی خسارت‌های رخ‌داده برای هم‌وطنان سیل‌زده حمایت‌های لازم صورت خواهد گرفت.
 گروه اجتماعی-رجانیوز: احمد وحیدی که به‌منظور ارزیابی میدانی از آخرین وضعیت شهرهای سیل‌زده عازم شهر جیرفت شده است در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: بارندگی‌های سیل‌آسا در استان‌های جنوب شرقی کشور باعث سیل و سیلاب در برخی از شهرها و روستاهای این بخش از کشور شده است که بر اثر این بلای طبیعی حدود 4 الی 5 هزار نفر از هم‌وطنان عزیز در محاصره آب قرار گرفتند.
 
وزیر کشور با بیان "از همان ابتدا با استانداران، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان مرتب در جریان روند امداد‌رسانی بودم"، تصریح کرد: با حضور در استان‌های سیل‌زده به‌دنبال تقویت روند امدادرسانی و بسیج امکانات استانی و بین‌استانی برای حمایت از هم‌وطنان سیل‌زده هستیم.
 
وی اضافه کرد: با همه دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله نیروی سپاه، ارتش، کمیته امداد و سایر دستگاهها هماهنگی‌های لازم برای حمایت از سیل‌زدگان انجام شده است.
 
وزیر کشور در ادامه گفت: در سیل اخیر در  هیئت دولت حمایت‌ها و تسهیلاتی برای کمک به مردم منطقه سیل‌زده در حدود 600 میلیارد تومان مصوب شده است و در این دور هم ارزیابی‌های دقیقی از میزان خسارات صورت خواهد گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.
 
وحیدی با بیان اینکه حجم بارندگی دیروز و دیشب باعث سرازیر شدن حجم فراوانی آب به منطقه شده بود اظهار داشت: حجم بارش‌ها و جاری شدن سیلاب‌ها و روان آبها باعث شد مناطقی زیر آب برود.
 
وی با اشاره به اینکه حجم آب به اندازه‌ای زیاد بود که حدود 5 هزار خانوار ما در منطقه درگیر آبگرفتگی شده و در محاصره سیلاب‌ها قرار داشتند گفت: به طور مرتب با استاندار کرمان در ارتباط بودم و در جریان اوضاع قرار می‌گرفتم و اما احساس کردم که به منطقه بیایم و از نزدیک در جریان شرایط قرار بگیرم تا هر کمکی که لازم است را با مشورت دوستان انجام داده و برای آن تصمیم‌گیری کنم.
 
وی با بیان اینکه قبل از سفر به کرمان در تهران با دستگاه های ذی‌ربط از جمله نیروی سپاه، ارتش، کمیته امداد و سایر دستگاه‌ها هماهنگی‌های لازم برای حمایت از سیل‌زدگان انجام شده و همه اعلام آمادگی کردند.
 
وزیر کشور اضافه کرد: با همه دستگاه‌های وزیر کشور در ادامه گفت: در سیل اخیر در هیئت دولت حمایت‌ها و تسهیلاتی برای کمک به مردم منطقه سیل‌زده در حدود 600 میلیارد تومان مصوب شده است و در این دور هم ارزیابی‌های دقیقی از میزان خسارات صورت خواهد گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.