هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 06:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 دى 1400 ساعت 12:21
چهارشنبه 29 دى 1400 11:58 ساعت
2022-1-19 12:21:16
شناسه خبر : 354717
معاون امور عمرانی استاندار کردستان از بازگشایی راه ارتباطی ۲۷۰ روستای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر راه ۳۵۰ روستا در کردستان مسدود است.
 معاون امور عمرانی استاندار کردستان از بازگشایی راه ارتباطی ۲۷۰ روستای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر راه ۳۵۰ روستا در کردستان مسدود است.
 
شهرام ملکی اظهار کرد: بارش برف و کولاک در کردستان از شامگاه روز یکشنبه هفته جاری آغاز شد و تا اواخر وقت روز دوشنبه ادامه داشت که در این مدت همه شهرها و روستاهای استان شاهد بارش برف کم سابقه بودند.
 
وی افزود: استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن راه روستایی و حدود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن هم راه بین‌شهری شامل ۳۲۵ کیلومتر بزرگراه، ۸۸۸ کیلومتر اصلی و ۷۰۰ کیلومتر نیز فرعی و عریض است.
 
ملکی خاطرنشان کرد: به دنبال بارش برف و کولاک شدید در کردستان طی دو روز گذشته به یک هزار و ۲۵۰ مسافر امداد رسانی شده است.
 
وی افزود: از ابتدای این بارش‌ها نیروهای راهداری مشغول خدمت رسانی هستند و از مجموع ۵۵۰ روستایی که راه ارتباطی آنها مسدود بود تاکنون ۲۷۰ روستا رفع مسدودیت شده‌اند.
 
ملکی اعلام کرد: هر ساعت به تعداد روستاهای بازگشایی شده استان افزوده می‌شود اما به دلیل شرایط جوی و سخت گذر بودن برخی مناطق بدون شک بازگشایی برخی مسیرها زمان بیشتری خواهد برد.
 
منبع:مهر