هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 06:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 دى 1400 ساعت 11:03
چهارشنبه 29 دى 1400 11:01 ساعت
2022-1-19 11:03:42
شناسه خبر : 354708
حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در نشست شورای عالی حفظ حقوق بیت المال از آزادسازی ۱۷۳۸ هکتار از اراضی ساحلی در یک سال گذشته خبرداد.
حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در نشست شورای عالی حفظ حقوق بیت المال از آزادسازی ۱۷۳۸ هکتار از اراضی ساحلی در یک سال گذشته خبرداد.
 
به گزارش رجانیوز؛حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در نشست شورای عالی حفظ حقوق بیت المال از آزاد سازی ۱۷۳۸ هکتار از اراضی ساحلی خبرداد.
 
 
وی با اشاره به اینکه سال گذشته در حوزه تصرفات اراضی ملی، حریم دریا و رودخانه و تغییر غیرمجاز کاربری، ۱۸ هزار و ۹۲۹ فقره پرونده در دادسرا‌ها و ۳۸ هزار و ۱۰ فقره پرونده در محاکم داشته‌ایم، گفت: بیش از ۵۰ درصد این پرونده‌ها مرتبط با تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی بوده‌اند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در نشست شورای عالی حفظ حقوق بیت المال، افزود: در سال ۹۹ در خصوص پرونده‌های مرتبط با عناوین مندرج در شیوه نامه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال، تعداد ۳۰ هزار و ۱۰۵ نفر در محاکم قضایی محکوم شدند که با توجه به آراء صادره ۳ هزار ۵۸۰ نفر محکوم به حبس شدند؛ همچنین ۳ هزار و ۳۱ مورد از این پرونده‌ها منتهی به پلمپ و توقیف و ۲۵ هزار و ۹۴۱ مورد نیز منتهی به قلع و قمع شده‌اند؛ حسب آراء صادره، مجموعا ۳۷ هزار و ۸۱۶ هکتار از اراضی ملی به بیت‌المال اعاده و هزار و ۷۳۸ هکتار از اراضی ساحلی نیز رفع تصرف شده‌اند.