00/10/26 - 19:32 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 354577
مقامات رژیم صهیونیستی می‌گویند فعالیت‌های جاسوسی علیه این رژیم جدید و منحصر به‌فرد بوده و آنها را بهت‌زده کرده است
مقامات رژیم صهیونیستی می‌گویند فعالیت‌های جاسوسی علیه این رژیم جدید و منحصر به‌فرد بوده و آنها را بهت‌زده کرده است
گروه بین الملل-رجانیوز: صهیونیست‌ها در شوک بزرگی فرورفته‌اند. این بهت و حیرت آنها مربوط به خبری می‌شود که در روزهای اخیر منتشر شد و هنوز ابعاد آن ادامه دارد. ماجرا از بیانیه‌ای آغاز شد که سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک)، در آن مدعی شد که چهار زن ساکن فلسطین اشغالی و یک مرد را به اتهام ارتباط با ایران دستگیر کرده است. بنابر گزارش شبکه عبری‌زبان «کان»، ادعای دستگیری این چهار زن به حدود یک ماه پیش باز می‌گردد و دستگاه‌های امنیتی این رژیم به منابع عبری‌ اجازه انتشار آن را نداده بودند.
 
شاباک در این بیانیه یادشده ادعا کرده بود که چهار زن از ساکنان «حولون»، «بیت شیمش»، «کفار سابا» و قدس به ظن همکاری با ایران دستگیر شده‌اند. بنابر ادعای شاباک، از برخی از این چهار نفر خواسته شده که از نهادها و وزارتخانه‌های رژیم صهیونیستی عکسبرداری کنند و برخی مقامات عالی‌رتبه وزارت جنگ و امنیتی این رژیم را زیر نظر بگیرند.
 
در ادامه این ادعا عنوان شده است که از برخی از این افراد خواسته شده که به یکی از نمایندگان زن کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) نزدیک شوند. شاباک همچنین مدعی شد که همسر یکی از این زنان ساکن فلسطین اشغالی نیز به اتهام کمک در تصویربرداری از سفارت امریکا دستگیر شده است.
 
رئیس اسبق موساد: باور نمی‌کنم!
حالا واکنش‌ها به بیانیه شاباک شروع شده است. به گزارش فارس، «شبتای شاویت» رئیس اسبق دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در گفت‌و‌گو با روزنامه عبری‌زبان «اسرائیل هیوم» در این خصوص اظهار داشت: «من به‌عنوان کسی که در رأس سرویس محافظت از اسرائیل و جزو افراد جذب‌کننده ایرانیان برای حفاظت از اسرائیل بودم، واقعاً از کشف [جاسوسان] شوکه شدم. برای من به شخصه دشوار است که چنین رویدادی را باور کنم.» بنا براین گزارش، یک مقام امنیتی بلندپایه دیگر در این رابطه می‌گوید: «من اصلاً از چنین کشفی غافلگیر نشدم، چراکه چنین اتفاقی قابل انتظار بود.»
 
این مقام امنیتی که اشاره‌ای نیز به نام او نشده است، ادامه داد: «از دوره شاه ایران و از زمانی که اسرائیل و ایران همکاری تنگاتنگی داشتند و از یکدیگر چیزهای بسیار زیادی آموختند، سازمان‌های اطلاعات ایران اطلاعات خوبی درباره اسرائیل دارند.» وی اضافه کرد: «زمانی که شما از پیش درباره دشمن اطلاعات داشته باشید و بیش از ۴۰ سال انرژی صرف کرده باشید، روشن است که در جذب جاسوس موفق خواهید بود.» این مقام صهیونیست با‌وجود‌ اظهاراتش درباره عدم غافلگیری در پایان گفت: «در واقع من از این هسته اولیه‌ای که ایرانی‌ها در جذب آن موفق عمل کردند، شگفت‌زده‌ام. چه‌بسا آنها را در گذشته جذب کرده باشند و ما نتوانسته باشیم مچشان را بگیریم.»
 
رئیس اسبق شاباک: جدید و منحصر به‌فرد بود!
 
اما «یعقوب بری»، رئیس اسبق شاباک می‌گوید که «از این فعالیت ایران غافلگیر نشده بلکه از جذب زنان یهودی به منظور جاسوسی برای این کشور غافلگیر شده است. این البته یک بُعد جدید و منحصربه‌فرد است.»
 
«عاموس گیلعاد» از سرلشکرهای بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی و از مقام‌های سابق نهاد امنیت تل‌آویو اظهار داشت: «اگر روزی به من گفته شود که یکی از وزیران سابق برای ایران جاسوسی خواهد کرد -به‌عنوان آخرین جاسوس-، این را باور نخواهم کرد؛ اما از شانس بد، این در ارتباط با «گونن سگو» (وزیر و عضو کنست که در مه سال ۲۰۱۸ به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد) رخ داد.»
 
گیلعاد اضافه کرد: «چنین شبکه‌ای که از پنج سال پیش در اسرائیل فعالیت دارد، یک دستاورد بزرگ برای ایران است، زیرا این نشان می‌دهد که جامعه ما در حال فروپاشی است و می‌توان به آن نفوذ کرد. نمی‌توانم میزان خسارتی را که احتمال داشت پس از جذب فرزندان یکی از این زنان در دستگاه اطلاعات نظامی (امان) اتفاق بیفتد، تصور کنم.» قبلاً منابع عبری‌زبان به نقل از شاباک خبر داده بودند که از یکی از جاسوسان خواسته شده بود که پسرش را برای خدمت به سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی بفرستد.
 
حفره‌های اطلاعاتی در لانه عنکبوت
 
این گزارش‌ها در حالی منتشر شده است که در ماه‌های اخیر اخبار متعددی از فعالیت‌های موفق جاسوسی علیه این رژیم فاش شده است. سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) اخیراً خبر داده بود که نظافتچی خانه «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اطلاعاتی را در اختیار یک گروه هکری وابسته به ایران قرار داده است.
 
روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» در این خصوص خبر داده بود که معلوم شده است فرد یادشده از وسایل خانه گانتز، از جمله رایانه او عکس گرفته و برای اثبات جدی بودنش برای نماینده گروه هکری «سایه سیاه» فرستاده است. در بخشی از گزارش مذکور اشاره شده بود که این فرد همچنین امکان نصب بدافزاری را که اجازه دسترسی به رایانه گانتز را بدهد مطرح کرده بوده است.
 
این اولین بار نبود که رسانه‌‌های صهیونیستی ادعای هدف قرار گرفتن گانتز را مطرح می‌کردند و انگشت اتهام را به سمت ایران می‌گرفتند. شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در مارس سال ۲۰۱۹ خبر داده بود که «نداف آرگامان» رئیس شین‌بت جلسه‌ای محرمانه با گانتز داشته و در این جلسه به او گفته که تلفن همراه وی به دست افراد مرتبط با ایران هک شده است. در آن زمان، گانتز با ادعای اینکه هیچ اطلاعات امنیتی در تلفن همراه وی وجود نداشته و هکرها نمی‌توانند از آن برای اخاذی از وی استفاده کنند، «یوسی کوهن» رئیس وقت سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) را به همکاری با نتانیاهو و تلاش برای تخریب چهره خود متهم کرد.
 
در ماه‌های گذشته نیز نهادها و شرکت‌های رژیم صهیونیستی به طور مکرر هدف حملات سایبری قرار گرفتند. روز هشتم آبان روزنامه جروزالم‌پست گزارش کرد که گروه هکری موسوم به سایه سیاه سرورهای شرکت اینترنتی رژیم صهیونیستی «سایبرسرو» (Cyberserve) را مورد حمله هکری قرار داده و آن را از دسترس خارج کرده و تهدید به افشای اطلاعات آن کرده است.
اخیراً نیز گروهی با نام «عدالت برای فلسطین» نیز اطلاعات محرمانه تازه‌ای از مقامات بلندپایه اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی را در فضای مجازی منتشر کرده بود. قبل از آن هم، یک گروه هکری دیگر به نام «عصای موسی» نیز فایل‌هایی شامل اطلاعات جزئی از صدها نظامی عضو ارتش رژیم اشغالگر قدس و تصاویر شخصی از بنی گانتز وزیر جنگ این رژیم را فاش کرده بود که در محیط «دارک نت» و «تلگرام» منتشر شد. چند هفته پیش از آن نیز به سایت‌های بزرگ‌ترین بیمارستان‌های این رژیم حمله سایبری شده بود و چند ماه قبل از آن نیز شبکه سراسری برق و آب این رژیم، مورد حمله سایبری قرار گرفته بود.
منبع: روزنامه ایران