هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 02:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 دى 1400 ساعت 15:16
شنبه 25 دى 1400 15:11 ساعت
2022-1-15 15:16:31
شناسه خبر : 354493
علیزاده طباطبایی گفت: مهدی هاشمی رفسنجانی از زندان آزاد نشده و صرفا از زندان مرخصی گرفته است.
علیزاده طباطبایی گفت: مهدی هاشمی رفسنجانی از زندان آزاد نشده و صرفا از زندان مرخصی گرفته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از جهان نیوز، وکیل خانواده هاشمی رفسنجانی در واکنش به عکس منتشر شده از مهدی هاشمی رفسنجانی در یکی از خیابان‌های تهران گفت: مهدی هاشمی به ناحق ۱۰ سال به زندان محکوم شده است و در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. طبیعتا استفاده از مرخصی حق طبیعی هر زندانی است و ایشان نیز از این امکان استفاده کرده و در مرخصی می باشد.
 
وی ادامه داد: آزادی مشروط نیز حق مهدی هاشمی است و به ایشان تعلق می گیرد اما متاسفانه تا کنون موافقت نکردند.
 
علیزاده طباطبایی گفت: استفاده مهدی هاشمی از مرخصی موضوعی طبیعی است اما برخی کاربران شبکه های اجتماعی و افراد به گونه ای رفتار می کنند که نباید او از مرخصی استفاده کند و گمان می کنند که غیر از مهدی هاشمی و محمدعلی نجفی هیچ فرد دیگری در زندان نیست که هر چند وقت یکبار به مرخصی آنها انتقاد می کنند.
 
 
مظلوم نمایی وکیل خاندان هاشمی در حالی است که تعدد مرخصی های مهدی هاشمی و مدت زمان مدید حضور او در خارج از زندان چندی پیش به سوژه جدی رسانه ها و مطالبه توضیح از دستگاه قضا تبدیل شد. برای نمونه، پسر آیت الله هاشمی پس از پایان مدت مرخصی اش در اردیبهشت 1400 تا شهریورماه به زندان مراجعت نکرده بود. در نمونه دیگر، از دی ماه 95 یعنی زمان فوت آیت الله هاشمی که مهدی از رندان خارج شد نامبرده تا فروردین سال بعد به زندان مراجعت نکرد.