هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 18 مرداد 1401
ساعت 14:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 دى 1400 ساعت 13:44
شنبه 25 دى 1400 13:30 ساعت
2022-1-15 13:44:40
شناسه خبر : 354480
عضو کمیسیون شورا‌های مجلس با بیان اینکه موضوع صدور کارت ملی هوشمند باید در اولویت دولت قرار گیرد، گفت:اگر دولت تا یک ماه دیگر تکلیف این مشکل را حل نکند مطمئنا مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد.
عضو کمیسیون شورا‌های مجلس با بیان اینکه موضوع صدور کارت ملی هوشمند باید در اولویت دولت قرار گیرد، گفت:اگر دولت تا یک ماه دیگر تکلیف این مشکل را حل نکند مطمئنا مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد.
 
 به گزارش رجانیوز، محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چند میلیون نفر به دلیل نداشتن کارت ملی هوشمند گلایه‌مند هستند، اظهار کرد: چندین میلیون نفر در نوبت صدور کارت ملی هوشمند هستند که بسیاری از آن‌ها در انجام کار‌های اداری خود بعضاً با مشکلاتی مواجه هستند که باید هر چه سریعتر کارت‌های ملی صادر شود.
 
وی افزود: اعضای کمیسیون شورا‌های مجلس اخیرا با وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال در زمینه صدور کارت‌های ملی هوشمند جلسه‌ای داشتند که در آن درباره بودجه کافی برای انجام این کار و روند صدور کارت‌ها بحث و تبادل نظر شد.
 
عضو کمیسیون شورا‌های مجلس با بیان اینکه در این جلسه آقای وزیر قول داد که مشکلات در این زمینه حل شده و به زودی نسبت به صدور کارت ملی‌ها اقدام خواهد شد، ادامه داد: یکی از دلایل اصلی که در این جلسه مطرح شد، زمان بر بودن صدور کارت ملی و مشکلات بودجه‌ای و عدم ظرفیت‌های موجود برای پاسخگویی به نیاز‌ها بود که در بودجه سال 1401 بودجه خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده است و تقریبا مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
 
آصفری با بیان اینکه موضوع صدور کارت ملی هوشمند باید در اولویت دولت قرار گیرد، اظهار کرد:اگر دولت تا یک ماه دیگر تکلیف این مشکل را حل نکند مطمئنا مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد.
 
عضو کمیسیون شورا‌های مجلس ابراز کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌ها بالا در کارت هوشمند ملی برای حل مشکلات مردم کمیسیون شورا‌ها این موضوع را تا حصول به نتیجه از دولت مطالبه می‌کند.
 
منبع: تسنیم