هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 4 بهمن 1400
ساعت 17:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 دى 1400 ساعت 06:04
شنبه 25 دى 1400 06:03 ساعت
2022-1-15 06:04:38
شناسه خبر : 354448
گاهی اوقات برای مرتب کردن دندان‌ها باید از چند روش درمانی مختلف استفاده کرد تا در نهایت به نتیجه دلخواه دست پیدا کرد.

به عنوان مثال روش ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته و ارتودنسی برای مرتب کردن و زیبا شدن دندان‌های نامرتب کاربرد دارد. درواقع کاشت دندان در دهانی که بقیه دندان‌های موجود در آن مرتب نیستند، تاثیر زیادی در زیبایی چهره و جذابیت لبخند فرد نخواهد داشت.

به همین دلیل در اکثر مواقع متخصص ارتودنسی  اغلب روش ارتودنسی و روش ایمپلنت دندان را در یک دوره درمانی می‌گنجاند تا هم از لحاظ سلامت فک و دندان و هم از نظر زیبایی ظاهری نتیجه بهتری به دست آید. افرادی که به طور همزمان از ایمپلنت و ارتودنسی استفاده می‌کنند، لبخند بی‌نقصی دارند. 

قبل و بعد از درمان ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی ترنج در شرق تهران

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردهایی دارد؟‌

ایمپلنت یا کاشت دندان بهترین روش برای جایگزین کردن دائمی دندان‌های از دست رفته یا کشیده شده محسوب می‌شود‌.

در این روش بهترین متخصص ایمپلنت در تهرانپارس یک پست از جنس تیتانیوم را با استفاده از عمل جراحی در استخوان فک بیمار قرار می‌دهد تا از آن به عنوان جایگزین ریشه دندان استفاده کرده و تاج یا روکش دندان را روی آن قرار دهد.

میزان موفقیت این روش حدود 98 درصد است.

ایمپلنت‌ها تقریبا 20 سال در دهان افراد دوام می‌آورند و در صورت مراقبت و نگهداری صحیح ماندگاری آن‌ها حتی تا پایان عمر نیز ادامه دارد. ایمپلنت از تخریب و جمع شدن استخوان فک به خاطر جای خالی دندان از دست رفته جلوگیری می‌کند‌. به طور کلی ایمپلنت در افزایش اعتماد به نفس افراد و سلامت دهان و دندان‌هایشان نقش بسزایی دارد. 

دندانپزشکان توصیه می‌کنند وقتی روش‌های ترمیمی دندان برای دندان‌هایی که به شدت لب پر شده‌اند، به خوبی جواب نداد، از روش کاشت دندان استفاده شود.

برای پر کردن جای خالی دندان‌های کشیده شده نیز این روش کاربرد زیادی دارد.

ایمپلنت تضمین کننده زیبایی، جذابیت، امنیت و راحتی است.

برخلاف پروتزها و دندان‌های مصنوعی که در هنگام غذا خوردن از جای خود حرکت می‌کنند، دندان کاشته شده دقیقا مانند دندان طبیعی هیچ حرکتی ندارد و بیمار هیچ نگرانی بابت بیرون افتادن دندان هنگام خندیدن یا غذا خوردن نخواهد داشت.

حتی می‌توان آن‌ها را درست مانند دندان‌های طبیعی مسواک زد یا نخ دندان کشید.

کاشت دندان در داخل استخوان فک روند تحلیل استخوان‌ها را متوقف و استخوان‌سازی را به میزان زیادی تقویت می‌کند.

افرادی که در دهان خود یک یا چند دندان از دست رفته دارند، در هنگام جویدن غذا دچار مشکل می‌شوند. با کاشت دندان تمام مشکلات این افراد از لحاظ جویدن صحیح غذا حل خواهد شد‌.

برخی از دندان‌ها به دلیل عفونت شدید ریشه قابل عصب کشی و ترمیم نیستند و دندانپزشک ناچار است آن‌ها را بکشد. بعد از کشیدن چنین دندان‌هایی توصیه می‌شود که از روش ایمپلنت دندان استفاده شود.

قبل و بعد از ارتودنسی- دکتر سهراب آصفی

ارتودنسی چیست و چه مزایایی دارد؟‌

ارتودنسی یکی از شاخه‌های پرطرفدار دندانپزشکی است که برای اصلاح دندان‌های نامرتب استفاده می‌شود.

نگه‌داری و حفظ سلامت دندان‌های نامرتب بسیار سخت است و احتمال پوسیدگی و همچنین بیماری‌های پریونتال در افرادی که دندان‌های نامرتب دارند، بیشتر است.

فقط بهترین متخصص ارتودنسی می‌تواند تشخیص دهد که دندان‌های بیمار به ارتودنسی نیاز دارد یا خیر.

متخصص ارتودنسی در شمال تهران با کمک معاینه بالینی، بررسی تصاویر اختصاصی کل دندان‌ها و مدل‌های گچ دندان تشخیص می‌دهد که آیا انجام ارتودنسی به بهبود شرایط دندان‌های بیمار کمک خواهد کرد یا خیر. در غیر این‌ صورت روش درمانی دیگری را پیشنهاد خواهد داد.

 مزایای انجام ارتودنسی عبارتند از:

 1. کاهش خطر پوسیدگی دندان‌ها
 2. افزایش اعتماد به نفس افراد
 3. انجام راحت تمیز کردن دندان‌ها
 4. برطرف شدن مشکلات گوارشی ناشی از جویدن نادرست غذا
 5. زیبایی طرح لبخند
 6. و غیره.

در صورت داشتن مشکلاتی مانند:

 1. دیر افتادن یا زود افتادن دندان‌های شیری
 2. عادت به مکیدن انگشت‌ها
 3. عدم توانایی در گاز زدن یا جویدن خوراکی‌ها و غذاها
 4. جلوزدگی و کجی دندان‌ها
 5. مشکلات گفتاری به دلیل جایگاه نادرست دندان‌ها
 6. گاز گرفتن مداوم لپ در هنگام خوردن غذا
 7. دندان قروچه
 8. عدم تقارن در فک
 9. جلوتر بودن فک پایین
 10. عقب بودن فک پایین و غیره

باید به  یکی ازدندانپزشکان متخصص ارتودنسی مراجعه کنید‌.

انجام ایمپلنت دندان و ارتودنسی به طور همزمان چه لزومی دارد؟

وقتی بیمار برای درمان و بهبود شرایط دندان‌هایش از متخصص ارتودنسی کمک می‌گیرد، دندانپزشک متخصص در جلسه مشاوره وضعیت فک و دندان‌ها را از طریق مشاهده تصاویر مورد بررسی قرار می‌دهد تا صلاحیت یا عدم صلاحیت فک و دندان‌های بیمار برای انجام درمان ارتودنسی مشخص شود.

در بعضی از مواقع بنا به تشخیص ارتودنسیت باید قبل یا بعد و حتی همزمان با ارتودنسی عمل ایمپلنت دندان نیز انجام شود.

به عنوان مثال برای ایجاد فضای کافی جهت حرکت‌ دندان‌های نامرتب به ناچار باید برخی از دندان‌ها کشیده شوند.

پس از مرتب شدن دندان‌ها قسمتی از فک بیمار خالی خواهد ماند. در چنین مواقعی اگر فضای خالی از طریق کاشت دندان پر نشود، دندان‌ها مجددا از جای خود حرکت خواهند کرد.

حال که با اهمیت ارتودنسی و ایمپلنت به خوبی آشنا شدید، باید متوجه شوید که از بین این دو روش کدام یک در اولویت هستند. به طور کلی متخصص ارتودنسی این دو روش را برای بهبود دندان‌های بیمار در سه حالت استفاده می‌کنند.

1- ابتدا انجام ارتودنسی سپس ایمپلنت 

وقتی متخصص ارتودنسی  تشخیص داد که انجام ارتودنسی برای بهبود دندان‌های بیمار بهترین روش است، ارتودنسی را انجام می‌دهد تا فضای کافی برای ایمپلنت دندان ایجاد شود. مزایای ارتودنسی قبل از ایمپلنت عبارتند از:

 1. جابه‌جایی راحت‌تر دندان‌ها
 2. ایجاد فاصله مناسب برای کاشت دندان.

2- ابتدا انجام ایمپلنت سپس ارتودنسی  

متخصص ارتودنسی گاهی تشخیص می‌دهد که ابتدا باید ایمپلنت و سپس ارتودنسی انجام شود.

به طور کلی متخصص ارتودنسی وظیفه دارد که اولویت ارتودنسی یا ایمپلنت را تعیین کند و بیمار هیچ نقشی در این مورد ندارد.

زمانی که تعداد دندان‌های از دست رفته بیمار زیاد باشد، متخصص ارتودنسی ناچار است که کاشت دندان‌ها را پیشنهاد دهد، تا از آن‌ دندان‌ها به عنوان تکیه‌گاه یا انکوریج و برای نگهداری پلاک‌های ارتودنسی کمک بگیرد.

در این روش باید ابتدا باید به بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه کنید و پس از اتمام مراحل کاشت دندان، ادامه درمان را به متخصص ارتودنسی  بسپارید.

3- انجام ارتودنسی و ایمپلنت به طور همزمان

متخصص ارتودنسی در طول درمان همه تغییراتی را که در فک و دندان‌های بیمار رخ می‌دهد به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد تا اقدامات مورد نیاز را در هر مرحله انجام دهد.

امکان دارد که در طول دوره درمان به دلیل شرایط اضطراری دندان‌ها به عمل ایمپلنت نیز نیاز باشد.

در این شرایط متخصص ارتودنسی باید به حدی ماهر باشد که بتواند انجام همزمان این دو روش را تشخیص داده و مدیریت کند.

از بین سه حالتی که معرفی شد، در اغلب موارد از حالت اول استفاده می‌شود. به طور کلی انجام هر یک از این روش‌ها برای بهبود سلامت دندان‌ها و زیبایی طرح لبخند بیمار به دقت بالا، مهارت متخصص ارتودنسی و تسلط او به کارش نیازمند است.

همه بیماران برای کسب نتایج بهتر همواره باید به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی باشند.

بهترین متخصص ارتودنسی چه ویژگی‌هایی دارد؟‌

بهترین متخصص ارتودنسی با استفاده از مهارت‌های ارتباطی خوب همواره باید تلاش کند که با برقراری رابطه صمیمی‌ با بیماران خود به آرامش آن‌ها کمک کند.

استفاده از متدها و تکنولوژی‌های روز دنیا به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های ارتودنسیت به شمار می‌رود.

در واقع برای انجام ارتودنسی و ایجاد دندان‌های زیبا، یکدست و سالم علاوه بر تجربه و مهارت به تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته نیز احتیاج است.

توجه به جزئیات دندان‌ها و فک، داشتن خلاقیت و ارائه بهترین راه‌حل‌ها جهت برطرف کردن مشکلات دندان‌های نامرتب بیماران، قابل اعتماد بودن، ایجاد اعتماد به نفس در بیماران، اهمیت دادن به نظرات مشتری‌ها، اشتیاق و علاقه به کار ارتودنسی دندان‌ها از ویژگی‌های دیگر متخصص ارتودنسی است.

 بهترین متخصص ایمپلنت چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین متخصص ایمپلنت باید دارای تخصص و دانش کافی برای انجام عمل کاشت دندان داشته باشد. او باید به بیماران خود فرصت بدهد که تمام سوالات خود را بپرسند و با حوصله به سوال‌هایشان پاسخ دهد. از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد برای انجام ایمپلنت استفاده کند. در کلینیک خود از بهترین و به روز‌ترین تجهیزات دندانپزشکی بهره بگیرد و به تمیزی و بهداشت مطب خود اهمیت دهد‌. هر چه سابقه کاری و تجربه متخصص کاشت دندان بیشتر باشد، در پیش‌بینی نتایج درمان موفق‌تر عمل خواهد کرد.

بهترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران

کلینیک دندانپزشکی یونیک اسمایل در شمال شرق تهران

اگر قصد دارید دندان‌های نامرتب خود را با استفاده از روش ارتودنسی مرتب و یکدست کنید، ابتدا به سایت کلینیک دندانپزشکی یونیک اسمایل متعلق به باتجربه‌ترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران یعنی آقای دکتر سهراب آصفی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری فک و صورت با آدرس اینترنتی  https://uniquesmilecenter.com/ مراجعه کنید.

دکتر سهراب آصفی به عنوان یکی از بهترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران به خوبی می‌تواند تشخیص دهد که از بین روش‌های ارتودنسی و ایمپلنت کدام یک اولویت دارند‌.

در کلینیک دندانپزشکی یونیک اسمایل از کادری بسیار مجرب و ماهر شامل دندانپزشکان متخصص استفاده شده است که خدمات خود را با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و باکیفیت‌ترین متریال‌ها ارائه می‌دهند. در صورت نیاز به مشاوره در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس برقرار کنید.