هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 18 مرداد 1401
ساعت 15:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 دى 1400 ساعت 16:11
سه شنبه 21 دى 1400 16:09 ساعت
2022-1-11 16:11:11
شناسه خبر : 354435
رئیس ستاد کل ارتش عراق با «پی‌یر اولسن» فرمانده نیرو‌های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در عراق دیدار و گفتگو کرد.
رئیس ستاد کل ارتش عراق با «پی‌یر اولسن» فرمانده نیرو‌های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در عراق دیدار و گفتگو کرد.
 
به گزارش رجانیوز، دفتر ریاست ستاد کل ارتش عراق امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که «عبدالامیر رشید یارالله» رئیس ستاد کل ارتش آن کشور دیروز در دفتر خود میزبان «پی‌یر اولسن» فرمانده نیرو‌های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در عراق بود.
 
به گزارش وبگاه ناس نیوز، در این بیانیه آمده است: دو طرف در این دیدار درباره پیشرفت پروژه‌های ارائه شده ناتو با هدف ارتقای توانمندی‌های ارتش عراق، بحث و تبادل نظر کرده و گزینه‌های مربوط به توسعه سطح کاری در این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 
اگرچه پیشتر فرماندهان ناتو در عراق بار‌ها اعلام کرده بودند که نیرو‌های سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هیچ نیروی رزمی در خاک عراق ندارد و حضور خود را «مستشاری» می‌خوانند، اما باید حضور ناتو در عراق را روی دیگر سکه اشغالگری آمریکا تحت عنوان جدیدی دانست.
 
نیرو‌های خارجی دیگری تحت عنوان ائتلاف خودخوانده موسوم به «ائتلاف بین المللی» متشکل از برخی کشور‌های اروپایی و کانادا به سرکردگی آمریکا در عراق حضور دارند که وظیفه خود را به مانند ناتو «آموزش رزمی به نیرو‌های عراقی» و حضور خود را «مستشاری» عنوان می‌کنند، اما حیطه وظایف خود را جدای از «ناتو» می‌دانند.