هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 ارديبهشت 1401
ساعت 17:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 دى 1400 ساعت 11:56
سه شنبه 21 دى 1400 11:53 ساعت
2022-1-11 11:56:02
شناسه خبر : 354407
رئیس سازمان نظام پرستاری جزئیات اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اعلام کرد‌.
رئیس سازمان نظام پرستاری جزئیات اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اعلام کرد‌.
 
به گزارش رجانیوز، دکتر محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری درباره قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اظهار داشت: اراده اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در برخی از مسئولین اجرایی در 14 سال اخیر وجود نداشت. البته در سه سال ابتدایی تصویب این قانون، به زمانی برای فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و تدوین بسته‌های خدمتی و استانداردها نیاز بود.
 
وی افزود: تعرفه گذاری خدمات پرستاری هم به لحاظ قانونی پرپشتوانه‌ترین قانون است و هم به لحاظ زیرساخت‌ها کار بسیار قوی انجام شده است اما با این تفاسیر اراده اجرای آن وجود نداشت تا این‌که سال گذشته مقام معظم رهبری در روز پرستار به این مسئله ورود کردند و امسال نیز به صورت قاطع از مسئولان وزارت بهداشت خواستند که این قانون را اجرا کنند.
 
میرزابیگی ادامه داد: الان زیرساخت‌ها به روزرسانی شده و به زودی پرستاران عزیز شاهد تغییر و تحولات ناشی از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری خواهند بود.
 
رئیس سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: این قانون دربرگیرنده تمام سطوح پرستاری و تمام سیستم پرستاری است؛ یعنی برای کادر پرستاری شامل پرستاران از کارشناسی تا دکترا، تکنسین‌های اتاق عمل و هوشبری تا دکترا و فوریت‌های پزشکی و در کل همه کادر و سیستم‌های پرستاری این قانون را اجرا می‌کنیم. 
 
میرزابیگی خاطرنشان کرد: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری شامل حال پرستار بالین، سرپرستار، مترون، سوپروایزر و مسئولین پرستاری که در رده‌های مدیریتی بالینی پرستاری در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها هستند و همچنین افرادی می‌شود که طبق ماده16 قانون نظام پرستاری به آنها عنوان پرستار اطلاق می‌شود.
 
وی درباره میزان تعرفه پرداختی نیز گفت: بخش عمده خدماتی که در حال حاضر تعرفه‌گذاری می‌شود، بیمارستانی است که به صورت بسته‌های خدمتی در بخشهای بالینی ارائه می‌شود.
 
در درمانگاه‌ها و بخش سرپایی به صورت خدمات موردی و در بخش مراقبت در منزل نیز برای بیماران مزمن در قالب بسته های خدمتی و در سایر بیماران به صورت موردی لحاظ می‌شود‌.
 
رئیس سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: این اقدامات تاکنون تعرفه نداشته و الان که تعرفه‌گذاری اجرا می‌شود بر اساس تعرفه‌های تمام گروه‌های پروانه‌دار است، این مسئله مصوبه شورای عالی بیمه است.