هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 18 مرداد 1401
ساعت 16:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 دى 1400 ساعت 10:25
سه شنبه 21 دى 1400 10:18 ساعت
2022-1-11 10:25:51
شناسه خبر : 354396
جنگ لفظی بین دو نخست وزیر سابق واسبق رژیم صهیونیستی ابعاد جدیدتری به خود گرفته و هر دوی آنها اعلام کردند حاضر به قبول وساطت برای پایان دادن به دعوای خود نیستند.
جنگ لفظی بین دو نخست وزیر سابق واسبق رژیم صهیونیستی ابعاد جدیدتری به خود گرفته و هر دوی آنها اعلام کردند حاضر به قبول وساطت برای پایان دادن به دعوای خود نیستند.
 
به گزارش رجانیوز، رسانه‌های عبری زبان امروز دوشنبه خبر دادند، وکیل خانواده بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق رژیم اسرائیل با شکایت علیه ایهود المرت نخست وزیر اسبق این رژیم به دلیل اهانت‌های او به آنها خواهان دریافت غرامت مالی شدند.
 
به نوشته روزنامه یدیعوت احارانوت، خانواده نتانیاهو خواهان غرامتی به ارزش 837 هزار شیکل به خاطر این اهانت شدند.
 
این شکایت بعد از آن تقدیم دادگاه شد که اولمرت بنیامین نتانیاهو و خانواده اش را دیوانه و بیماران روانی توصیف کرده بود.
 
این دو در دادگاه حل اختلاف تل‌آویو هم به درگیری لفظی خود ادامه دادند.
 
به نوشته رسانه‌های عبری زبان، این دو حاضر به حل و فصل و مصالحه با یکدیگر نشدند.
 
اولمرت در داخل دادگاه به قاضی گفت: اگر می‌خواهید از صحت و سقم ادعای من در مورد این خانواده اطمینان حاصل کنید این سه (نتانیاهو، همسر و فرزندش) را تحت آزمایش‌های روانپزشکی قرار دهید.
 
نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در پاسخ به پرسش قاضی در مورد علت به کار بردن این توصیف برای خانواده نتانیاهو گفت: من گفتار و کردار آنها را پیگیری کردم، بسیاری از صحبت‌های ضبط شده این خانواده را شنیدم و حتی با شماری از کارشناسان و افراد نزدیک به آنها هم مشاوره کردم و آنها نیز شرحی از رفتارهای آنها را در اختیار من گذاشتند، رفتارهایی که می‌توانند غیر طبیعی و حتی جنون آمیز محسوب شوند.
 
وکیل مدافع اولمرت اعلام کرد، اسناد پزشکی دال بر اختلالات روانی آنها در اختیار دارد اما قاضی اجازه ارائه آن را به دادگاه نداد.
 
وکیل مدافع خانواده نتانیاهو هم در شکایت خود گفت: چرا باید اولمرت اعلام کند سارا نتانیاهو در یک آسایشگاه روانی بستری شده است، اگر در کشور دیگری چنین سخنانی گفته می‌شد چنین فردی بازداشت می‌شد که در اینجا اولمرت فریاد زد خدا را شکر که مادر جای دیگری نیستیم.
 
قاضی در پایان بار دیگر از دو طرف دعوی خواست تا مسئله را بین خود حل کنند و در چارچوب آن اولمرت اعلام کند که گفته هایش نظرات شخصی بوده و دلایلی برای آن ندارد تا بیش از این دادگاه و حضور و درگیری دو طرف در آن به یک سیرک تبدیل نشود.
 
اما اولمرت تاکید کرد اطمینان دارد خانواده نتانیاهو تحت درمان روانی قرار گرفته و از اینرو آنها به عنوان بیماران روانی حق شکایت از او را ندارند.
 
اولمرت همچنین خواستار رفع محرمانگی از پرونده پزشکی نتانیاهو، همسرش و فرزندش شد تا همگان از وضعیت سلامت روانی اش مطلع شوند.