هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 مرداد 1401
ساعت 06:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 دى 1400 ساعت 13:35
دوشنبه 20 دى 1400 13:31 ساعت
2022-1-10 13:35:52
شناسه خبر : 354368
بمب افکن‌های ارتش عراق در تازه‌ترین عملیات هوایی خود پناهگاه‌های گروه تروریستی داعش را در دو استان صلاح الدین و نینوای این کشور بمباران کردند.
بمب افکن‌های ارتش عراق در تازه‌ترین عملیات هوایی خود پناهگاه‌های گروه تروریستی داعش را در دو استان صلاح الدین و نینوای این کشور بمباران کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، گروه رسانه‌ای امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده - بمب افکن‌های "اف - ۱۶" ارتش این کشور پناهگاه‌ها و مخفیگاه‌های داعش را در مرز‌های استان «صلاح الدین» و «نینوا» واقع در شمال عراق بمباران و منهدم کردند.
 
بیانیه گروه رسانه‌ای امنیتی عراق می‌افزاید: جنگنده - بمب افکن‌های عراق در ۸ رشته حمله و عملیات مخیفگاه‌های تروریست‌ها را در مرز‌های دو استان یاد شده در هم کوبیدند.
 
این عملیات با برنامه ریزی و نظارت «فرماندهی عملیات مشترک» عراق و در پی پایش دقیق اطلاعاتی سازمان امنیت ملی عراق انجام شد.
 
بر پایه این گزارش، در حمله جنگنده - بمب افکن‌های ارتش عراق چندین مخفیگاه عناصر تروریست داعش در مرز استان‌های صلاح الدین و نینوا منهدم شد.
 
مرز‌های بین دو استان صلاح الدین و نینوا در شمال عراق همواره شاهد تحرک و نفوذ بقایای عناصر گروهک تروریستی داعش است. در سال‌های اخیر و با شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، نظامیان تروریست آمریکایی همواره اقدام به جابجایی عناصر باقی مانده داعش از سوریه به عراق و بالعکس می‌کنند.
 
عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش که یک سوم خاک این کشور را اشغال کرده بود، اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده و خفته این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.