هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 مرداد 1401
ساعت 05:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 دى 1400 ساعت 13:33
دوشنبه 20 دى 1400 13:31 ساعت
2022-1-10 13:33:41
شناسه خبر : 354365
منابع امنیتی سوریه گفتند که ائتلاف آمریکایی ۷۹ تانکر نفت این کشور را برای استفاده نیرو‌های خود، به عراق منتقل کرده است.
منابع امنیتی سوریه گفتند که ائتلاف آمریکایی ۷۹ تانکر نفت این کشور را برای استفاده نیرو‌های خود، به عراق منتقل کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، منابع امنیتی سوریه خبر دادند که ائتلاف آمریکایی روز گذشته (یکشنبه) ۷۹ کامیون تانکردار حامل نفت را از چاه‌های نفتی شمال شرق سوریه به عراق منتقل کرده است.
 
به نوشته خبرگزاری سانا، قاچاق نفت سوریه به دست نظامیان آمریکایی همچنان در مقیاس بسیار بالایی ادامه دارد و به صورت هفتگی ده‌ها کامیون تانکردار، ثروت ملی سوریه را از میادین نفتی شمال شرق این کشور به عراق یا به پایگاه‌های ائتلاف آمریکایی در سوریه منتقل می‌کنند.
 
علاوه بر قاچاق ۷۹ تانکر حامل نفت، بیش از ۶۰ تانکر نیز در سه روز گذشته از سوریه وارد عراق شده است؛ کاروانی از کامیون‌های تانکردار که از سوی شبه‌نظامیان «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» (قسد) اسکورت می‌شوند.
 
در این راستا به ژفته منبع محلی اشغالگران آمریکایی با همکاری شبه‌نظامیان کُرد سوریه، کار احداث یک پالایشگاه نفت در میادین نفتی «رمیلان» واقع در استان الحسکه را آغاز کرده‌اند. یک منبع حاضر در میادین رمیلان به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت: «نیرو‌های اشغالگر آمریکایی یک پالایشگاه نفت با ظرفیت روزانه ۳۰۰۰ بشکه را احداث کردند».
 
به گفته این منبع، پس از احداث این پالایشگاه، هفته‌ها و ماه‌های آینده شاهد افزایش چشمگیر سرقت و غارت نفت سوریه از منطقه شرق سوریه توسط نیرو‌های آمریکایی خواهیم بود.
 
قاچاق نفت سوریه و استفاده از آن برای نیرو‌های نظامی خود از سوی آمریکا در حالی است که دولت و مردم سوریه از کمبود سوخت در مضیقه به سر می‌برند و کامیون‌ها گاهی ساعت‌ها منتظر سوخت‌گیری می‌مانند.
 
دولت سوریه حضور نظامیان آمریکایی در شمال شرق و جنوب شرق این کشور را اشغالگری می‌داند. عمده حضور آمریکایی‌ها در سوریه در اطراف چاه‌های نفتی این کشور است.