هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 مرداد 1401
ساعت 06:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 دى 1400 ساعت 12:42
دوشنبه 20 دى 1400 12:40 ساعت
2022-1-10 12:42:03
شناسه خبر : 354355
بهتر است پیش از آنکه دشمن روایت‌هایی خود را از ما داشته باشد، خودمان روایت‌هایی درستی ارائه بدهیم تا تحریفی شکل نگیرد.
بهتر است پیش از آنکه دشمن روایت‌هایی خود را از ما داشته باشد، خودمان روایت‌هایی درستی ارائه بدهیم تا تحریفی شکل نگیرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، سردار احمد حق‌طلب در چهارمین همایش سراسری راویان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سخنانی با اشاره به اینکه افرادی که در این مراسم حضور دارند استاد راویان نخبه ماه در زیارتگاه‌ها هستند توضیح داد: امیدواریم همان طور که جریان انتشار ویروس کرونا رو به افول است و موافقت‌های ضمنی هم از مسئولان گرفته شده است، امیدواریم میزبان زائران راهیان نور در یادمان‌های دفاع مقدس باشیم.
 
وی ادامه داد: همچنین آشنایی و آمادگی برای روایت مقاومت فرزندان این ملت در مبارزه با گروه‌های داعشی، سلفی، وهابی و تکفیری را هم باید در نظر داشت. علاوه براین ترویج مکتب شهید سلیمانی هم از دیگر اهداف برگزاری این همایش هستند. بهتر است پیش از آنکه دشمن روایت‌هایی خود را از ما داشته باشد، خودمان روایت‌هایی درستی ارائه بدهیم تا تحریفی شکل نگیرد.
 
سردار حق‌طلب با اشاره به واقع غدیر گفت: راویان ما اجازه نخواهند داد که جانفشانی‌های رزمندگان و شهدای ما در عرصه‌های مختلف دچار فراموشی و تحریف شود. در این راستا هفت مرتبه دوره‌های تخصصی استاد راوی با همکاری دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شده است. در حال حاضر، حداقل ۲۵ هزار راوی کارت شناسایی دارند و در سه سطح آموزش دیده‌اند. تاکید داریم که راویان ما خودشان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس در دوران جنگ تحمیلی بوده باشند تا آنچه را که خودشان دیده‌اند را بیان کنند نه شنیده‌ها و خواندن‌های خود را. همچنین این روایان قرار است به روایت مکتب حاج قاسم سلیمانی بپردازند.
 
حق‌طلب یادآور شد: در راستای گرامیداشت فرهنگ جهاد و شهادت تا پایان امسال چنده کنگره شهید برای اقشار مختلف کشور برگزار خواهد شد. دفاع مقدس نورانی‌ترین نقطه تاریخ ما است. دفاع مقدس برای مظلومین عالم به یک مکتب تبدیل شد. ما در دوران انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس به جهان ثابت کردیم که می‌شود در برابر آمریکا و سایر ابرقدرت‌ها ایستادگی کرد. مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود از دفاع مقدس به عنوان «جنگ بین‌المللی» یاد کردند چراکه ایران به طور مستقیم و غیر مستقیم با دشمنان و حامیان عراق می‌جنگید.
 
وی با اشاره به عملیات «کربلایی ۵» گفت: تجربه نظامی ما و عراق در این عملیات خلاصه شد. در این عملیات، خصوصا رژیم بعث عراق تا نابودی کل نیرو‌های مسلح اش با ما جنگید. ما در این عملیات یک مکتب نظامی و جنگی را خلق کردیم.