هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 21:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 دى 1400 ساعت 11:36
دوشنبه 20 دى 1400 10:43 ساعت
2022-1-10 11:36:10
شناسه خبر : 354343
ارتش سوئیس با انتشار نامه‌ای استفاده از پیام رسان های خارجی رمزگذاری شده برای سربازان حین خدمت نظامی را ممنوع اعلام کرد.
ارتش سوئیس با انتشار نامه‌ای استفاده از پیام رسان های خارجی رمزگذاری شده برای سربازان حین خدمت نظامی را ممنوع اعلام کرد.
 
به گزارش رجانیوز، ارتش سوئیس استفاده از واتساپ، سیگنال، تلگرام و سایر سرویس‌های پیام رسان رمزگذاری شده خارجی توسط پرسنل ارتش را ممنوع کرده و به کارکنان دستور داده که به جای آن از اپلیکیشن Threema ساخت سوئیس استفاده کنند.
 
به گزارش ورج؛ این موضوع با ارسال نامه‌ای به کارکنان ارشد ارتش در ماه دسامبر اطلاع داده شد و همچنین در این نامه به به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی براساس دسترسی مقامات آمریکایی به داده‌های کاربران اطلاع رسانی شده است. ارتش سوئیس دستور داده به جای استفاده از این پیام رسان‌ها، از اپلیکیشن Threema استفاده کنند. هدف از این قوانین جدید، این است که سربازان وظیفه و کسانی که برای گذراندن دوره‌های تکمیلی به ارتش بر می‌گردند، سهوا اطلاعات نظامی را در اختیار طرفین خارجی قرار ندهند.
 
حین خدمت نظامی، استفاده از اپلیکیشن خارجی ممنوع است
سخنگوی ارتش گفت که حرفه ای‌ها در ارتش از نسخه Threema Work استفاده می‌کنند. مشاهده پیام‌های رمزگذاری شده، امکان پذیر نیست، اما فراهم کنندگان این سرویس‌های پیام رسانی ممکن است متادیتایی را جمع آوری کنند که در آن مشخص باشد چه کسی به چه کسی و در چه زمانی پیام داده است. این قوانین، مربوط به استفاده از این پیام رسان‌ها در گوشی خصوصی سربازان در حین خدمت نظامی است. البته هیچ مجازاتی برای سربازانی که همچنان از پیام رسان‌های دیگر استفاده می‌کنند، اعلام نشده است.
 
مسئله استفاده از پیام رسان‌ها در طول عملیات‌هایی که برای حمایت از بیمارستان‌ها و برنامه واکسیناسیون سوئیس در طول همه‌گیری کووید-۱۹ برگزار شدند، مطرح شد.
 
سخنگوی ارتش گفت که ارتش سوئیس دستور به استفاده از اپلیکیشن Threema که یک پیام رسان سوئیسی پولی است و رمزگذاری شده و  روی سرور‌های واقع در سوئیس کار می‌کند، داده است. ارتش سوئیس هزینه دانلود آن را برای افراد استخدام شده تقبل خواهد کرد.
 
این اپلیکیشن تحت قانون ابری آمریکا که به مقامات این کشور اختیار می‌دهد از شرکت‌ها بخواهند اطلاعات کاربران را در اختیارشان قرار دهند، قرار نمی‌گیرد.