هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 28 مرداد 1401
ساعت 06:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 20 دى 1400 ساعت 09:25
دوشنبه 20 دى 1400 09:01 ساعت
2022-1-10 09:25:41
شناسه خبر : 354331
متخصصان می‌گویند بدن انسان بعد از رژیم گرفتن دچار تغییراتی می‌شود و حجم توده‌های چربی کاهش می‌یابد، ولی سلول‌های چربی از بین نمی‌رود.
متخصصان می‌گویند بدن انسان بعد از رژیم گرفتن دچار تغییراتی می‌شود و حجم توده‌های چربی کاهش می‌یابد، ولی سلول‌های چربی از بین نمی‌رود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از همشهری آنلاین، کم‌تحرکی و خوردن مواد غذایی چرب و پرکالری موجب انباشته شدن توده‌های چربی در بدن و چاقی مفرط می‌شود. چاقی خطرات زیادی برای بدن داشته و طبق بررسی‌های پزشکان انباشته شدن چربی در بدن زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها است.
 
تحقیقات متخصصان در مراکز علمی معتبر دنیا نشان داده است تعداد تقریبی سلول‌های چربی در بدن انسان ثابت است و با وجود کاهش حجم چربی‌ها در قسمت‌های مختلف بدن پس از رژیم گرفتن تعداد این سلول‌ها کمتر نمی‌شود. در واقع رژیم گرفتن سبب لاغر شدن می‌شود، ولی سلول‌های چربی موجود در بدن از بین نمی‌رود. وقتی پس از مدتی رژیم غذایی فرد تغییر می‌کند و حجم غذای روزانه افزایش می‌یابد سلول‌های چربی دوباره نوسازی شده و فرد به سرعت چاق می‌شود.
 
البته وجود حجم متناسبی از چربی در بدن انسان نه تنها مضر نیست بلکه ضروری است، زیرا چربی‌ها غنی‌ترین منبع انرژی بدن هستند و هر یک گرم چربی در حدود ۹ کیلوکالری انرژی تولید می‌کند. همچنین ویتامین‌های A، D، E و K محلول در چربی هستند.