هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 3 خرداد 1401
ساعت 03:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 دى 1400 ساعت 20:51
سه شنبه 14 دى 1400 20:43 ساعت
2022-1-4 20:51:01
شناسه خبر : 354181
 امت ما هرگز تسلیم نخواهد شد و اشغالگران را شکست خواهد داد. ما فرزندان فلسطین و ملت فلسطین هستیم که پس از ۷۰ سال جهاد، بر قدرت مان افزوده شده است.
امت ما هرگز تسلیم نخواهد شد و اشغالگران را شکست خواهد داد. ما فرزندان فلسطین و ملت فلسطین هستیم که پس از ۷۰ سال جهاد، بر قدرت مان افزوده شده است.
گروه بین الملل-رجانیوز: «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در مراسم سفارت ایران در بیروت به مناسبت دومین سالگرد شهادت فرماندهان پیروزی، حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: بر افتخار خود به ایران و مواضع اصولی این کشور که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون تغییر نکرده است، تأکید می‌کنیم. شهید قاسم سلیمانی برای دفاع از قدس، فلسطین و ملت آن، در رأس همه مجاهدان فلسطین قرار داشت.
 
زیاد النخاله در این مراسم که شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان و «محمدجلال فیروزنیا» سفیر ایران در بیروت نیز حضور داشتند، افزود: شهید سلیمانی شخصاً بر ارسال موشک‌ها برای مجاهدان که برای نخستین بار توسط نیروهای مقاومت فلسطین، تل آویو را هدف قرار داد، نظارت داشت. شهید سلیمانی تسلیحات متنوع زیادی را به دست گروه‌های مقاومت فلسطین رساند که همچنان در همه نبردها کارآیی دارد و تأثیرگذار است. شهید سلیمانی خود شخصاً بر انتقال تخصص و تجارب به مجاهدان فلسطین نظارت داشت و کارآیی این سلاح‌ها در همه نبردهای ما به ویژه در نبرد سیف القدس کاملاً مشهود بود.
 
دبیرکل جهاد اسلامی تصریح کرد: طرح صهیونیستی در فلسطین، بر اساس قتل و کشتار استوار است و این طرح متعلق به دزدان و راهزنان جهان، سرزمین و تاریخ است. امت ما هرگز تسلیم نخواهد شد و اشغالگران را شکست خواهد داد. ما فرزندان فلسطین و ملت فلسطین هستیم که پس از ۷۰ سال جهاد، بر قدرت مان افزوده شده است و بهتر از هر زمانی می‌دانیم که طرح صهیونیستی باید از سرزمین مان ریشه کن شده و به پایان برسد.
 
النخاله در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تمجید از هشام ابو هواش اسیر فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی، افزود: ابو هواش نمونه اراده‌ای است که در مقابل قلدرمآبی و سرکشی دشمن، شکست را نمی‌پذیرد.
 
محمدجلال فیروزنیا سفیر ایران در لبنان هم در سخنانی در ابتدای این مراسم گفت: جنایتی که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا علیه سردار سلیمانی مرتکب شد، همکاری مستحکم بین آمریکا و تروریسمی در منطقه آشکار شد. شهادت شهیدان سلیمانی و المهندس روند اخراج نیروهای آمریکایی را در منطقه سرعت خواهد بخشید و تمام جهان خروج ذلیلانه این نیروها از افغانستان را نظاره کرد.
 
وی ادامه داد: ایران به حمایت از جنبش‌های مقاومت در منطقه ادامه می‌دهد و آماده همکاری امنیتی و اقتصادی برای تقویت امنیت و ثبات در منطقه هستیم. ایران برای کمک به لبنان برای خروج از شرایط کنونی آمادگی دارد.