هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 دى 1400 ساعت 20:12
سه شنبه 14 دى 1400 20:09 ساعت
2022-1-4 20:12:03
شناسه خبر : 354177
سخنگوی وزارت خارجه چین ترور سردار سلیمانی توسط ایالات متحده آمریکا را نمونه بارز جنایت جنگی خواند.
سخنگوی وزارت خارجه چین ترور سردار سلیمانی توسط ایالات متحده آمریکا را نمونه بارز جنایت جنگی خواند.
گروه بین الملل-رجانیوز: وانگ ون بین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی خود در 4 ژانویه (14 دی) گفت که ترور سردار سلیمانی فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط ایالات متحده که دو سال پیش انجام شد، نمونه دیگری از آسیب به هنجارهای روابط بین‌الملل بر اساس منشور سازمان ملل و یکی از جنایات جنگی بود که با سوء استفاده از زور انجام شد.
 
مردم ایران روز سوم ژانویه به مناسبت یادبود سردار سلیمانی که دو سال پیش در حمله هوایی آمریکا ترور شد، تجمع کردند. نماینده ایران در سازمان ملل پیشتر اظهار کرده بود که اقدامات آمریکا تروریسم دولتی بوده است. آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری ایران نیز گفت که عاملان آمریکایی آن باید محاکمه شوند.
 
وانگ ون بین در پاسخ به پرسشی در همین رابطه خاطرنشان کرد: ایالات متحده شاید بتواند قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد و از ابزارهای تروریستی برای انجام "ترور و پاکسازی" در کشورهای مستقل استفاده کند اما واقعیت ها بارها نشان داده اند که آنچه که ایالات متحده واقعاً به آن اهمیت می دهد پاسخگوی نیازهای خود این کشور و در خدمت منافع آمریکا است. آنچه ایالات متحده همیشه حفظ می‌کند تحکیم سلطه خود بر جهان و نادیده گرفتن نظم جامعه بین المللی است. اما این نوع نقض قوانین و نظام بین الملل مورد قبول مردم کشورهای خاورمیانه نیست و مردم جهان نیز آن را نمی پذیرند.