هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 07:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 دى 1400 ساعت 15:52
سه شنبه 14 دى 1400 15:39 ساعت
2022-1-4 15:52:48
شناسه خبر : 354174
منابع خبری عراقی از حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد در غرب این کشور خبر دادند.
منابع خبری عراقی از حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد در غرب این کشور خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز، منابع خبری عراقی از حمله پهپادی صبح امروز به پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب این کشور خبر دادند.
 
به نوشته وبگاه المعلومه، این حمله با چند پهپاد انتحاری صورت گرفته و خوابگاه نیرو‌های آمریکایی و انبار موشک‌ها مورد هدف قرار گرفته است.
 
در این راستا یک مقام ائتلاف آمریکایی نیز در گفتگو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد که حمله دو پهپاد به پایگاه عین الاسد خنثی شده است.
 
همزمان با این حمله پهپادی کاروان لجستیکی ائتلاف آمریکایی در جنوب بغداد نیز هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت که تلفات جانی در پی نداشت.
 
روز گذشته (دوشنبه، سوم ژانویه) نیز همزمان با دومین سالگرد ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، منابع عراقی از حمله پهپادی به پایگاه نظامی «ویکتوری» متعلق به نیرو‌های نظامی آمریکایی در فرودگاه بغداد خبر داده و گفتند که بر روی این پهپاد‌ها عبارت «عملیات انتقام فرماندهان» (عملیات ثأر القادة) نوشته شده بود. یک مقام ائتلاف آمریکایی نیز در خصوص این حمله مدعی شد بود که دو پهپاد پیش از انجام حمله بر فراز فرودگاه منهدم شدند.
 
گروه‌های مقاومت عراقی بار‌ها اعلام کرده‌اند که هرگونه حضور نیور‌های آمریکایی در خاک عراق به هر بهانه‌ای را نخواهند پذیرفت و تفاوتی میان نیرو‌های عملیاتی و مستشاری وجود ندارد.
 
در این راستا «قیس الخزعلی» دبیرکل عصائب اهل الحق روز یکشنبه در تجمع بغداد خطاب به آمریکایی‌ها گفت: «فرزندان مقاومت آماده‌اند تا درس‌های بیشتری به شما بدهند. اشغالگران آمریکایی باید درک می‌کردند که این مردم بزرگ نمی‌توانند این اشغال را بپذیرند. اشغالگر آمریکایی باید پیام‌های مقاومت اسلامی را درک می‌کرد؛ اما هنوز این را درک نکرده است».


7
پسندیدم