هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 دى 1400 ساعت 20:48
يكشنبه 12 دى 1400 18:19 ساعت
2022-1-2 20:48:57
شناسه خبر : 354082
آیت‌الله مصباح یزدی در صحنه جنگ نرم با همه وجود حضور پیدا می کرد و در دفاع از نرم‌افزار انقلاب از به جان خریدن ملامت ها و اهانت ها ابایی نداشت. ایشان در عرصه فرهنگی و نرم‌افزاری یک فرمانده بود ولی هر وقت لازم بود به عنوان یک سرباز به میدان می آمد.
آیت‌الله مصباح یزدی در صحنه جنگ نرم با همه وجود حضور پیدا می کرد و در دفاع از نرم‌افزار انقلاب از به جان خریدن ملامت ها و اهانت ها ابایی نداشت. ایشان در عرصه فرهنگی و نرم‌افزاری یک فرمانده بود ولی هر وقت لازم بود به عنوان یک سرباز به میدان می آمد.
گروه سیاسی-رجانیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت و نیز اولین سالگرد رحلت آیت الله مصباح یزدی، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س)، گفت: مخاطب حضرت صدیقه(س) در خطبه غراء فدکیه محدود به جمعی محدود در صدر اسلام نیست و همه‌ی کسانی را که ادعای پیروی از ایشان دارند در بر میگیرد تا هم به این آموزه های والا پایبند باشند و هم به همه امت ها منتقل کنند.
 
جلیلی اظهار داشت: این خطبه در عصر حاضر مخاطبانی پیدا کرد که به آن لبیک گفتند و عمر خود را صرف عینیت بخشیدن به این تعالیم نورانی کردند که در راس آنها امام عظیم‌الشان(ره) انقلاب اسلامی قرار دارد.
 
وی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  و مرحوم  آیت‌الله مصباح یزدی را  از سرداران  مجاهدت در عرصه تحقق بخشی به آموزه های فاطمی دانست که از بذل  جان و آبرو برای دفاع از نظام اسلامی دریغ نمی کردند.
 
در کشور هیچ بهانه ای برای عدم پیشرفت وجود ندارد
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در این باره تصریح کرد: اگر حضرت زهرا(س) می‌فرمایند «جعل الله الْجِهَادَ عِزاً لِلإسْلَامِ» این را در همه زمان‌ها می‌شد لبیک گفت؛ چنانکه حاج قاسم با لبیک خود عملا نشان داده است که جهاد عزا للاسلام؛ حاج قاسم از حضور در سخت ترین میدان های نبرد ابایی نداشت و با شهادت پاداش خود را گرفت.
 
وی افزود: اگر حضرت زهرا می‌فرمایند «وَ طاعَتَنَا نِظَاماً لِلْمِلَّةِ، وَ إمَامَتَنَا أَمَاناً مِنَ الْفُرْقَةِ» یعنی کسانی باید این پیام را برسانند و البته هزینه هم بدهند؛ توهین و اهانت‌هایی که به آیت الله مصباح شد را به یاد داریم.
 
جلیلی عنوان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی در صحنه جنگ نرم با همه وجود حضور پیدا می کرد و در دفاع از نرم‌افزار انقلاب اسلامی از به جان خریدن ملامت ها و اهانت ها ابایی نداشت. ایشان در عرصه فرهنگی و نرم‌افزاری یک فرمانده بود ولی هر وقت لازم بود به عنوان یک سرباز به میدان می آمد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز کشور ما هیچ‌ بهانه‌ای برای عدم پیشرفت ندارد، تاکید کرد: امروز سرمایه‌های مادی و معنوی کشور به گونه‌ای است که می‌توان به سمت  الگوی مطلوب جمهوری اسلامی حرکت کرد.
 
وی افزود: دشمنی که «فشار حداکثری» را سرلوحه اقدامات خود علیه ملت ایران قرار داد، امروز اعتراف می‌کند که این اقدامات به سرانجام نرسید؛ 
 
نیازمند «کار جبهه‌ای» هستیم
جلیلی تاکید کرد: برای رسیدن به قله‌های پیشرفت هریک از آحاد جامعه باید در حد وسع خود ایفا نقش کند که نقش دانشگاه در این عرصه یک نقش برجسته است.
 
وی با بیان اینکه کار جبهه‌ای و تقسیم کار یک ضرورت است، گفت: ما معتقدیم که شرایط کشور به لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آماده‌ی جهشی است که این جهش ضرورت شرایط فعلی ماست؛ تحقق این امر نیازمند کار جبهه‌ای است. بنابراین پیش از آنکه برای دیگران کار تعریف کنیم، باید نقش خود را در این جبهه بیابیم و مسئولیت خود را ادا کنیم.
 
ماموریت خنثی‌سازی تحریم‌ها
عضو شورای روابط خارجی کشورمان در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، عنوان کرد: اگر امروز دولت اهدافی را در زمینه ایجاد اشتغال، ارزآوری و .. تعریف می‌کند باید ماموریت هر دانشگاه‌ در زمینه خنثی‌سازی تحریم‌ها رشد صادرات و ایجاد اشتغال نیز تعریف شود.
 
جلیلی در این زمینه تاکید کرد: شتاب بخشیدن به حرکت‌های علمی که در جنگ اقتصادی به کمک کشور می‌آیند وظیفه مهم دانشگاه است.
 
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اهمیت جنبه صیانت از جنبه نرم‌افزاری انقلاب اسلامی تصریح کرد: در کنار جنگ اقتصادی، یک عرصه‌ی دیگر حضور دشمن در زمینه‌های اعتقادی، تاریخی و کار رسانه‌ای است که در این عرصه نیازمند پاسخ گویی به شبهات و جلوگیری از تحریف هستیم
 
وی در این راستا افزود: دانشگاه ها باید چه در عرصه مقابله با این حرکات و چه در عرصه  رصد روند جاری کشور و ایفای نقش برای کمک به  تصحیح خطاها و تکمیل نقائص حضور فعال و موثر داشته باشند.
 
جلیلی در پایان تاکید کرد: اینکه حضرت زهرا(س) در همان خطبه کوتاه بیان می فرمایندکه «جعل الله الأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ مَصْلَحَةً لِلْعامَّةِ»؛ امر به معروف در این زمان یعنی چه؟ امر به معروف برای یک استاد دانشگاه مصادیق خاصی دارد و برای دانشجو مصادیق دیگری. کشوری که می‌خواهد به قله پیشرفت و تعالی و رفاه برسد؛ اگر در مسیر به خوبی حرکت می‌کند ولی عده‌ای اخلال در این مسیر ایجاد می‌کند یا در این مسیر عده‌ای خطایی را انجام می‌دهند؛ کمک در اینجا چیست؟ اینجا باید دانشگاه و اساتید کمک کنند تا خطاها تصحیح شود. چه کسی بهتر ازدانشگاه می‌تواند کار ناقص را تکمیل کند؟