00/9/16 - 09:44 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 353399
استاندار تهران گفت: تعداد فوتی‌های امروز استان تهران به دلیل کرونا به زیر ۲۰ نفر تقلیل یافته است.
استاندار تهران گفت: تعداد فوتی‌های امروز استان تهران به دلیل کرونا به زیر ۲۰ نفر تقلیل یافته است.
 
به گزارش رجانیوز، محسن منصوری استاندار تهران در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز هشتاد و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در استان تهران برگزار شد.
 
وی افزود: تعداد بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان تهران رو به کاهش است و تعداد فوتی‌های امروز استان تهران به زیر 20 نفر تقلیل یافته است. همچنین دستورالعمل جدید وزارت بهداشت درباره تزریق دوز سوم به این شکل است که افراد بالای 40 سال که بیش از سه ماه است دوز دوم را تزریق کرده‌اند باید برای تزریق دوز سوم به مراکز مراجعه کنند و مراکز نیز برای تزریق دوز یادآور در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.
 
استاندار تهران ادامه داد: در خصوص کنترل ابتلا به کرونا ویروس در مدارس با توجه به اینکه 100 درصد مدارس استان شاخص‌های بازگشایی را کسب کرده‌اند اما تنها 30 درصد متوسط دانش‌آموزان حضوری در مدارس هستند.
 
منصوری تهران در ارتباط با اجرای سامانه هوشمند مدیریت کرونا ویروس، گفت: سامانه هوشمند تحت عنوان «امید» در حقیقت سامانه رصد هوشمند، پیگیری و اعمال محدودیت‌ها است که مقرر است از امروز اجرایی شود. اعمال برخی محدودیت‌ها برای برخی خدمات برای افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند در این سامانه انجام خواهد شد. یک هفته تا 10 روز آینده این سامانه به صورت کامل در استان تهران اجرای عملیاتی خواهد شد.
 
وی با اشاره با بیان اینکه در سامانه ذکر شده برای دستگاه‌های مختلف در راستای ضمانت اجرایی طرح موضوعاتی همچون تذکر، جریمه و ... در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه صنعت، معدن و تجارت و فرودگاه‌ها، صدور بلیت‌ها براساس سامانه است و در مرحله بعد خدمات شهرداری‌ها و احتمالا بانک‌ها برای افرادی که واکسن نزده‌اند محدود خواهد شد. ضمن اینکه تقاضا بر این بوده که همه کارمندان واکسن را تزریق کنند اما کسانی که این کار را نکرده‌اند باید هر دو هفته یک‌بار تست منفی PCR خود را ارائه دهند. این طرح در ابتدا در سه استان کشور به صورت پایلوت اجرایی شد و اجرای آن نیز مبتنی بر کد ملی اشخاص است. در بسیاری از جاها این طرح قابلیت اجرا دارد.