هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 4 بهمن 1400
ساعت 05:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 آذر 1400 ساعت 09:57
يكشنبه 7 آذر 1400 09:19 ساعت
2021-11-28 09:57:51
شناسه خبر : 353121
کارشکنی های واشنگتن در صدور روادید برای دیپلمات های روس همچنان ادامه دارد و در همین رابطه، ۲۷ تن از آنها در تاریخ ۱۰ بهمن، ایالات متحده را ترک می کنند.
کارشکنی های واشنگتن در صدور روادید برای دیپلمات های روس همچنان ادامه دارد و در همین رابطه، ۲۷ تن از آنها در تاریخ ۱۰ بهمن، ایالات متحده را ترک می کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایتارتاس، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن می‌گوید در تاریخ ۳۰ ژانویه سال میلادی آینده (۱۰ بهمن)، تعداد ۲۷ دیپلمات روس و خانواده‌هایشان خاک آمریکا را ترک می‌کنند حال آنکه همین تعداد هم در ۳۰ ژوئن (۹ تیر ۱۴۰۱) اقدام مشابهی را انجام خواهند داد.
 
وی در این باره افزود: آمریکا دیپلمات‌های ما را بیرون می‌کند و گروه بزرگی از همکاران من شامل ۲۷ نفر، در ۳۰ ژانویه این کشور را ترک می‌کنند.
 
آنتونوف ادامه داد: مشکل صدور رواید برای دیپلمات‌های روس لاینحل مانده و آمریکا با عدم ارائه روادید به همسران یا فرزندان آنها، به عمد خانواده‌ها را از هم جدا می‌کند.
 
به گفته سفیر روسیه در واشنگتن، آمریکا نه رفتار خصمانه خود نسبت به روسیه و نه سیاست اعمال تحریم را کنار گذاشته است.
 
وی افزود: پای مذاکره هم که در میان باشد؛ آمریکایی‌ها فقط درباره موضوعات مورد علاقه خودشان حرف می‌زنند حال آنکه در تازه‌ترین گفتگوهای دوجانبه، موضوع بحث آنها سیاست تهاجمی مسکو در مرزهای غربی روسیه بوده است!
 
آمریکا مدعی است که روسیه با متمرکز کردن نیرو در مناطق مرزی، در تدارک حمله به اوکراین است- ادعایی که مسکو رد می‌کند.
 
در واکنش به تحریم‌های ضد روسی واشنگتن و دور تازه ای از اخراج دیپلمات‌های روس، مسکو هم استخدام شهروندان غیرآمریکایی را در اماکن دیپلماتیک آمریکا که در خاک روسیه قرار دارند، ممنوع کرد. به این ترتیب، از اول ماه آگوست، سفارت آمریکا در مسکو با ۱۲۰ پرسنل به کار خود ادامه می‌دهد که کمترین تعداد در پنج سال گذشته است.