هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 4 بهمن 1400
ساعت 10:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 آذر 1400 ساعت 09:54
يكشنبه 7 آذر 1400 09:19 ساعت
2021-11-28 09:54:56
شناسه خبر : 353118
عربستان سعودی ضمن استقبال از تروریستی خواندن حزب‌الله توسط استرالیا، از دیگر کشور‌ها خواست اقداماتی مشابه اتخاذ کنند.
عربستان سعودی ضمن استقبال از تروریستی خواندن حزب‌الله توسط استرالیا، از دیگر کشور‌ها خواست اقداماتی مشابه اتخاذ کنند.
 
به گزارش رجانیوز، وزارت خارجه عربستان سعودی از اقدام استرالیا در گنجاندن جنبش حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی استقبال کرد.
 
بر اساس گزارش روزنامه «عکاظ»، در بیانیه وزارت خارجه سعودی بر «اهمیت این اقدام در تقویت صلح و امنیت بین‌المللی اشاره شده و از جامعه بین‌المللی درخواست شده موضعی مشابه در مقابله با تروریسم و گروه‌های تروریستی در جهان اتخاذ کنند».
 
هفته گذشته، دولت استرالیا پس از فشار‌های رژیم صهیونیستی گروه حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» قرار داد.
 
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت «اسکات موریسون» بامداد چهارشنبه (۲۴ نوامبر/ ۴ آذر) اعلام کرد تمامیت گروه حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.
 
«کارن اندروز»، وزیر کشور استرالیا در بیانیه‌ای بامداد چهارشنبه با بیان اینکه حزب‌الله از «جهاد اسلامی فلسطین» و «گردان‌های عزالدین قسام» حمایت می‌کند حزب‌الله را به آنچه «تهدید به حملات تروریستی» خوانده شده متهم کرده است. (جزئیات بیشتر)
 
در پی این موضوع، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از قصد استرالیا برای قراردادن حزب‌الله لبنان در فهرست سازمان‌های اصطلاحاُ «تروریستی» استقبال کرده است.
 
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ما از قصد استرالیا برای اعلام تمامیت حزب‌الله به عنوان سازمان تروریستی به موجب قوانین مجرمانه آن کشور استقبال می‌کنیم.»
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار اتهامات اثبات‌نشده علیه حزب‌الله، جداسازی شاخه نظامی این گروه پرنفوذ لبنانی از دیگر شاخه‌های این سازمان را «اشتباه» دانسته و اقدام استرالیا در اعلام تمام بخش‌های حزب‌الله را «گامی مهم رو به جلو» خوانده است.