هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1403
ساعت 19:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 آذر 1400 ساعت 13:30
شنبه 6 آذر 1400 11:40 ساعت
2021-11-27 13:30:03
شناسه خبر : 353086
 اقدامات مشکوک خرابکارانه در فضای میدانی و همچنین فراخوان‌ها برای تجمعات ضدانقلاب نشان دهنده تحرکاتی است که سعی دارد تا انحراف در مسیر مطالبات مردم را پیگیری کند.
پس از پایان تجمعات مسالمت آمیز کشاورزان صورت گرفت

اقدامات مشکوک در اصفهان/ چه کسی از ناامنی و بی‌نظمی در کشور سود می‌برد؟

اقدامات مشکوک خرابکارانه در فضای میدانی و همچنین فراخوان‌ها برای تجمعات ضدانقلاب نشان دهنده تحرکاتی است که سعی دارد تا انحراف در مسیر مطالبات مردم را پیگیری کند.
گروه سیاسی-رجانیوز: روزهای نزدیک به آغاز مذاکرات است و شیطنت‌ها در گوشه و کنار کشور این تحلیل را پررنگ می‌کند که دشمن برای ایجاد ناامنی و تضعیف مواضع مقتدارانه دولت برنامه ریزی دارد. در همین زمان برخی تلاش کردند تا با وجود پایان یافتن تجمعات مسالمت آمیز کشاورزان و قول مساعد مسئولان دولتی در پیگیری مشکلات، به انحراف این خواسته صنفی و جهت دهی به سمت شعارهای تند سیاسی و تخریب اموال عمومی بپردازند. 
 
به گزارش رجانیوز؛ در هفته‌های اخیر کشاورزان و مردم اصفهان به موضوع کمبود آب اعتراض داشتند و با حضور در کنار پل خواجو دغدغه‌های خود درخصوص احیای دائمی زاینده‌رود را بیان کردند و از مسئولان خواستند تا نسبت به مشکلات زاینده‌رود رسیدگی کنند.
کشاورزان اصفهانی به مدت دو هفته با برپایی چادر در بستر خشک زاینده‌رود مطالبات خودشان را درخصوص تعیین تکلیف وضعیت کشت پاییزه مطرح ‌کردند. پوشش رسانه ملی از این تجمعات، دستور رئیس جمهور در خصوص پیگیری مساله، همچنین گفت‌وگوی تلویزیونی معاون اول با مردم اصفهان نشان از آن داشت که مسئولان دولتی صدای مطالبات مردم را شنیده‌اند. این اتفاق قابل توجه در حالی است که در زمان ریاست پیشین صداوسیما و همچنین حاکمیت دولت تدبیر و امید اساسا مسئولان کشور با نادیده گرفتن انتقادات و اعتراضات خشم مردم را بیشتر می‌کردند. 
 
با وجود اینکه اصفهانی‌ها نیز اعلام کردند اجازه سوء استفاده به دشمنان برای بهره‌برداری از مطالبات‌شان را نخواهند داد و صرفاً مطالبه آنها مسائل آب و کشاورزی است روز گذشته شاهد تحرکات مشکوکی در اطراف زاینده رود بودیم. اقدامات مشکوک خرابکارانه در فضای میدانی و همچنین فراخوان‌ها برای تجمعات ضدانقلاب نشان دهنده تحرکاتی است که سعی دارد تا انحراف در مسیر مطالبات مردم را پیگیری کند.
 
این درحالی است که حسین وحیدا عضو هیأت مدیره صنف کشاورزان اعلام کرده بود: کشاورزان مطالبات خود را طبق قانون پیگیری خواهند کرد و این کشاورزان در حال حاضر هیچ تجمعی ندارند. با وجود اینکه کشاورزان اصفهانی دو روز گذشته در توافق با مسئولان استانی به تجمع اعتراضی خود در بستر خشک زاینده رود پایان دادند اما افرادی که شباهتی به کشاورزان ندارند، سعی دارند تا تحرکات جدیدی را برنامه‌ریزی کنند.
 
آشوبگران با روشن کردن آتش در معابر اطراف، سنگ‌پرانی به پلیس و آتش‌ زدن اموال عمومی فضای رعب‌آوری را برای مردم درست کردند. نیروی انتظامی در مواجهه با این افراد ابتدا آنها را دعوت به حفظ آرامش و نظم و خروج از محدوده کرد.
 
 
پس از جدا شدن خروج مردم عادی و تعداد اندکی از کشاورزان حاضر در صحنه  پلیس برای متفرق کردن آنها اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کرد. خبرها حکایت از آن داشته که در میدان بزرگمهر، خواجو و خیابان‌های اطراف برخی افراد به‌سمت نیروی نظامی سنگ پرتاب کرده اند. عده‌ای با حمله به یک آمبولانس شیشه‌های آن را شکستند. یک موتور پلیس را به آتش کشیدند و با آتش زدن درختان در اطراف پل فردوسی و سی‌وسه پل فضای ترس و‌ وحشت برای عابرین ایجاد کرده‌اند. این افراد در دسته‌های ۴۰ و ۵۰ نفره در خیابان‌های اطراف پل خواجو حضور داشتند.
 
به نظر می‌رسد با توجه به اینکه کشاورزان با استانداری به توافق رسیده بودند و عمده آنها در دو روز گذشته زاینده رود را ترک کرده‌اند، عده‌ای در شرایط کنونی کشور درصدد بهره برداری سیاسی و ضدمنافع ملی از این تجمعات و آشوب‌گری‌ها هستند.