00/9/3 - 09:30 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 353019

هر چند وقت یکبار کسانی هستند که این حرف را تکرار می‌کنند که کاتالوگ‌های چاپی مرده، یا حداقل در حال کاهش مرگبار هستند. زمانی که شرکت بزرگی مانند Ikea تصمیم به توقف کاتالوگ چاپی خود می گیرد، این موارد اوج می گیرد. البته واقعیت این است که بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند و هنوز هم از کاتالوگ چاپی در چاپ دیجیتال بهره می‌برند، یکی از این نمونه‌ها کاتالوگ تعطیلات بسیار مورد توجه آمازون است .علی‌رغم برخی خروجی‌های قابل توجه، چاپ کاتالوگ برای بسیاری از شرکت‌ها یک نقطه تماس مهم فروش باقی مانده است. اما این بدان معنا نیست که کاتالوگ سال 2001 در سال 2021 کار خواهد کرد.

 

 

 

در حالی که کاتالوگ ها هنوز ابزارهای فروش ارزشمندی هستند، عملکرد آنها در قیف خرید متفاوت است. عادات خرید در چند سال گذشته به شدت تغییر کرده است - روندهایی که با تأثیرات همه گیر تشدید شده است. دیگر کاتالوگ ها سند فروش یک مرحله ای نیستند. تجارت الکترونیک هرگز در بسیاری از بخش های B2B و B2C محبوبیت بیشتری نداشته است. به این ترتیب، بیشتر کاتالوگ ها دیگر به طور کامل به عنوان فهرست محصولات عمل نمی کنند، اما همچنان یک نقطه تماس مهم هستند.

این روزها کاتالوگ های موفق تجربی هستند. آنها مخاطب را در داستان برند غرق می کنند. کاتالوگ های چاپی روشی صمیمی برای بیان ارزش های برند شما و جذب کاربران بدون حواس پرتی است.چه برند شما ده‌ها سال قدمت داشته باشد و چه به تازگی تاسیس شده است، مطمئن شوید که کاتالوگ شما چندین سطح از قیف فروش را با این ملاحظات پشتیبانی می‌کند.

یک تجربه ارائه دهید. ایجاد تجربه با کاتالوگ خود به چه معناست؟ در ابتدایی ترین سطح، به معنای داشتن چیزی متفاوت از وب سایت و سئو سایت سئو ورد شما است. فراتر از توضیحات محصول بروید. از نوشتن و عکاسی خلاقانه برای جذب مخاطب خود استفاده کنید. بهتر از آن، عکاسی از مخاطبان خود را جمع‌سپاری کنید تا تجربه‌ای فراتر از محصول فیزیکی ایجاد کنید. به طور کلی، هدف ایجاد تجربه ای است که به مخاطبان شما کمک می کند تا خود را به عنوان مشتری تصور کنند. ارائه یک تجربه با پوشش آغاز می شود. تن را با یک عکس روی جلد قابل توجه تنظیم کنید یا با فویل برجسته یا داغ خلاق باشید. مهم نیست که چه چیزی را برای جلد خود انتخاب می کنید، محتوا باید بر اساس آن تجربه در هر صفحه باشد.

یک داستان بگویید. داستان سرایی یک عنصر ذاتی برای ارائه یک تجربه به خوانندگان شما است. مشتریان شما ممکن است کاتالوگ شما را دوست داشته باشند. اما به احتمال زیاد آنها مستقیماً از آن خرید نمی کنند. همچنان مهم است که خطوط تولید شما باعث انتشار نشریه شود، و به همان اندازه مهم داستانی است که در مورد برند خود به عنوان یک کل می گویید. از عکاسی و طراحی صفحه گرفته تا توضیحات محصول و حتی خود کاتالوگ فیزیکی، هر عنصر چیزی را در مورد برند شما بیان می کند. آن داستان را کنترل کنید. به دقت در نظر بگیرید که این عناصر فردی چگونه با یکدیگر تعامل دارند تا داستانی منسجم ایجاد کنند. حتی ممکن است بخشی از بیان یک داستان بهتر، تقسیم کاتالوگ شما به کاتالوگ های جداگانه و متمرکزتر باشد. این امر به داستان های متمرکزتری اجازه می دهد که بخش های مخاطب شما را بهتر درگیر کند.

 

 

 

احساسات را برانگیزد. کاتالوگ های چاپی روشی صمیمی برای ارتباط با مشتریان شما هستند، به خصوص در مقایسه با کانال های بازاریابی دیجیتال. مطالعات نشان می‌دهد که خوانندگان چیزهای بیشتری را از چاپ به خاطر می‌آورند و حفظ می‌کنند. اما آنها پس از خواندن کاتالوگ شما چه احساسی خواهند داشت؟ اگر این یک تجربه یکنواخت است، نه زیاد. از کاتالوگ خود برای ایجاد احساسی مرتبط با برند و محصولات آن استفاده کنید. کاتالوگ خود را برای برانگیختن یک احساس خاص مرتبط با پیشنهادات خود بسازید. به احساسات مخاطبان خود متوسل شوید تا به آنها کمک کنید خود را به عنوان مشتری شما تصور کنند. این فقط در مورد فشار دادن به سمت خرید فوری نیست. همچنین پرورش یک احساس مثبت در اطراف برندتان که در طول زمان ایجاد می شود، ارزشمند است.

آن را چند کاناله کنید. در حالی که برای کاتالوگ شما مهم است که فراتر از آنچه در وب سایت شما وجود دارد فراتر رود، نباید کاملاً متمایز از تجربه آنها در وب سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی باشد. اگر هویت برند ایجاد شده توسط کاتالوگ شما در تضاد با وب سایت شما باشد، احتمالاً می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر داشته باشد. همه مطالب بازاریابی شما، چاپی و غیره، باید به هم مرتبط باشند. کاتالوگ چاپی خود را به عنوان بخشی از گفتگوی بزرگتر بین مواد بازاریابی خود و مشتری در نظر بگیرید. به آنها کمک کنید تا در این کانال ها حرکت کنند و به لحظه خرید نزدیک شوند.

 

 

 

فوریت ایجاد کنید. بدون پنجره های پاپ آپ، کاتالوگ ها اغلب تجربه کاربری بهتری نسبت به وب سایت ها ارائه می دهند. به همین معنا، ایجاد فوریت در یک کاتالوگ می تواند دشوارتر باشد. هدف این است که بین توسعه برند خود و سوق دادن مخاطب به سمت خرید تعادل پیدا کنید. استفاده از درج‌ها یا راهنمایی‌ها با پیشنهادات ویژه می‌تواند این کار را انجام دهد. اما فوریت فقط برای فشار دادن به سمت خرید نیست، بلکه در مورد جذب مشتریان به وب سایت شما برای ادامه جذب برند شما است. رسیدن به آنجا را برای آنها آسان کنید. وب سایت و حتی دسته های رسانه های اجتماعی خود را به عنوان پاورقی در هر صفحه و حتی در کپی محصول قرار دهید. خلاق باشید و با شکستن قالب کاتالوگ مرسوم، فوریت ایجاد کنید.

منبع: چاپ دیجیتال آرمانی | printarmani