هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 آذر 1400
ساعت 09:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 2 آذر 1400 ساعت 09:49
سه شنبه 2 آذر 1400 09:30 ساعت
2021-11-23 09:49:44
شناسه خبر : 352972
رایج‌ترین باورهای غلط لیستی شامل تصورات اشتباه بخش قابل‌توجهی از مردم جهان در مورد پدیده‌های مختلف است.
رایج‌ترین باورهای غلط لیستی شامل تصورات اشتباه بخش قابل‌توجهی از مردم جهان در مورد پدیده‌های مختلف است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از برنا، رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  چند مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.
 
در این مقاله قصد داریم تا به این موارد بپردازیم؛‌ با ما همراه باشید.
 
۱. حواس ما تنها به ۵ دسته تقسیم می‌شوند
در کنار حس‌هایی مانند بویایی، شنوایی، بینایی، لامسه و چشایی، دانشمندان اعلام کرده‌اند که ما انسان‌ها حدودا ۲۰ حس مختلف داریم که شامل تعادل، درد،‌ حرکت،‌ گرسنگی، تشنگی و مواردی از این دست می‌شوند.
 
۲. حافظه ماهی‌ها تنها ۳ ثانیه دوام دارد
ماهی‌های قرمز به عنوان باهوش‌ترین آبزیان جهان شناخته نمی‌شوند، اما با داشتن توانایی حفظ اطلاعات مختلف در حافظه خود به مدت ۳ ماه، می‌توان گفت که این نمونه از رایج ترین باورهای غلط است که حافظه چنین ماهی‌هایی هر سه ثانیه یک‌بار پاک می‌شود، علاوه بر اشتباه بودن با کمی چاشنی اغراق همراه است.
 
۳. عملکرد نیمکره‌های چپ و راست مغز ثابت است
مدت‌هاست که ابهامات این مورد از رایج ترین باورهای غلط جهان برطرف شده است. پژوهشگران رسما تایید کرده‌اند که هرکدام از نیمکره‌های مغز می‌توانند عملکرد نیمکره دیگر را یاد بگیرند.
 
۴. آدامس در داخل معده تا ۷ سال هضم نمی‌شود
یکی دیگر از رایج ترین باورهای غلط مدت‌هاست که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است؛‌ متخصصان از زمان پخش شدن شایعات در مورد اینکه آدامس پس از قورت داده شدن تا هفت سال از بدن خارج نمی‌شود، اعلام کردند که قسمت‌هایی از مواد تشکیل‌دهنده آدامس که قابل‌ هضم نیستند، در مدت کوتاهی از دستگاه گوارش عبور کرده و از بدن خارج می‌شوند و از طرف دیگر، سایر مواد موجود هم جذب بدن می‌شوند.
 
۵. آب جریان الکتریسیته را منتقل می‌کند
و اما آخرین مورد از فهرست رایج ترین باورهای غلط جهان مانند بسیاری از موارد دیگر در سطحی جهانی شایع است؛ به صورت کلی آب در حالت خالص اجازه عبور الکتریسیته را از خود نمی‌دهد و در واقع به عنوان عایق الکتریسیته عمل می‌کند، با این حال مواد حل‌شده در آب مانند نمک و سایر املاحی که داخل این مایع وجود دارند باعث می‌شوند که برق از آب عبور کند.