هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 مهر 1402
ساعت 15:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 آذر 1400 ساعت 14:57
دوشنبه 1 آذر 1400 14:44 ساعت
2021-11-22 14:57:48
شناسه خبر : 352969
نیروهای مسلح یمن بر توان خود برای اجرای عملیات های هجومی بیشتر علیه دشمن سعودی و اماراتی در راستای دفاع مشروع از ملت و کشور یمن تاکید و تصریح کرد حمله را به حمله پاسخ می دهیم تا متجاوزان از جنگ و محاصره یمن دست بردارند.
نیروهای مسلح یمن بر توان خود برای اجرای عملیات های هجومی بیشتر علیه دشمن سعودی و اماراتی در راستای دفاع مشروع از ملت و کشور یمن تاکید و تصریح کرد حمله را به حمله پاسخ می دهیم تا متجاوزان از جنگ و محاصره یمن دست بردارند.
گروه بین الملل-رجانیوز: وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که ملت این کشور در مقابل محاصره ظالمانه و جنایات ائتلاف سعودی طی ۷ سال گذشته دست بسته نخواهد ایستاد.
 
به گزارش رجانیوز: به نقل از المیادین،«ضیف الله الشامی» در اشاره به عملیات پهپادی اخیر نیروهای یمنی علیه مواضع سعودی آن را در چارچوب حق واکنش مشروع در برابر تداوم تجاوز و محاصره آمریکایی-سعودی علیه یمن برشمرد.
 
وی با بیان اینکه عملیات توازن بازدارندگی تلفات سنگینی را به عربستان سعودی وارد کرد، افزود که در صورت عدم توقف تجاوز و لغو محاصره یمن، عملیات بازدارنده آینده بسیار دردناکتر خواهد بود.
 
الشامی تاکید کرد که این عملیات حاوی این پیام به نیروهای متجاوز و در راس آنها آمریکا است که یمن سلاح های بازدارنده راهبردی در اختیار دارد که قادر به زمین گیر کردن کشورهای متجاوز است.
 
گفتنی است که سخنگوی نیروهای مسلح یمن بتازگی از عملیات بازدارندگی هشت در واکنش به تشدید حملات هوایی ائتلاف سعودی و ادامه محاصره یمن و جنایات متجاوزان خبر داده بود.
 
سرتیپ یحیی سریع گفت: پایگاه ملک خالد در ریاض با چهار پهپاد از نوع صماد سه در جریان عملیات بازدارندگی هشت هدف قرار گرفت. در جریان این عملیات همچنین هدف نظامی مهم در فرودگاه بین المللی أبها با پهپاد صماد ۳ هدف قرار گرفت.
 
اعلام کرد: اهداف نظامی مختلفی در مناطق أبها، جیزان و نجران با ۵ پهپاد از نوع قاصف کی۲ و نیز اهداف نظامی در فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده و پالایشگاه آرامکو جده با چهار پهپاد صماد ۲ و هدف نظامی مهم در فرودگاه بین المللی أبها با صماد ۳ هدف قرار گرفته است.
 
یحیی سریع تصریح کرد: در جریان عملیات بازدارندگی هشت، ۱۴ پهپاد از نوع صماد۳ و صماد ۲ و قاصف کی۲ شرکت کردند.
 
وی تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن بر توان خود برای اجرای عملیات های هجومی بیشتر علیه دشمن سعودی و اماراتی در راستای دفاع مشروع از ملت و کشور یمن تاکید می کند. ما حمله را به حمله پاسخ می دهیم تا متجاوزان از جنگ و محاصره یمن دست بردارند.
 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: ما سلسله عملیات پهپادی ضد اهداف نظامی انجام دادیم. در میان اهدافی که هدف حملات پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن قرار گرفته اند، پالایشگاههای آرامکو و فرودگاه ملک عبدالعزیز جده است.