هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 6 خرداد 1401
ساعت 14:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 آبان 1400 ساعت 11:57
يكشنبه 30 آبان 1400 11:55 ساعت
2021-11-21 11:57:10
شناسه خبر : 352897
ترجمه یکی از نیازهای اساسی افراد در زمینه‌های مختلف یادگیری دانش است. وقتی از پیشرفت علم و فناوری صحبت به میان می‌آید، باید بدانید که در هر زمینه علمی پای متخصصان و کارشناسان بسیار زیادی از سراسر دنیا در میان است که از دانش یکدیگر استفاده می‌کنند.

بنابراین علاوه بر اهمیت وجود چنین افراد متخصص، وجود مترجمانی که بتوانند علم و دانش این افراد را به یکدیگر انتقال دهند، بسیار حائز اهمیت است. این روزها اکثر دانشجویان و حتی افراد در حوزه‌های مختلف به ترجمه مقالات، ژورنال‌ها و متون مختلف احتیاج دارند. این در حالی است که خود از پس انجام ترجمه بر نمی‌آیند. به همین دلیل همواره به دنبال مترجمانی هستند که بتوانند در زمینه ترجمه به آن‌ها یاری برسانند. سایت‌های بسیاری هستند که خدمات انجام ترجمه را ارائه می‌دهند اما آنچه در این زمینه اهمیت دارد کیفیت و چگونگی ترجمه است و سایت متلب پروژه در این عرصه نام آور است.

ترجمه چیست؟

همان‌طور که گفتیم کیفیت ترجمه اهمیت بسیار زیادی دارد. قطعا ترجمه‌هایی که از کیفیت پایینی برخوردار باشند، قابلیت انتشار در سطوح عالی علمی را ندارد. گذشته از آن یک ترجمه باید دقیقا همان چیزی باشد که در زبان مبدأ تعریف شده است. به همین دلیل خالی از لطف نیست که اگر با مفهوم ترجمه آشنا شوید. ترجمه در واقع انتقال تمام و کمال یک متن از یک زبان به زبان دیگر است. برای رسیدن به چنین هدفی مترجم علاوه بر تسلط بر زبان مبدا و مقصد به تمام اصول نگارشی و نوشتاری نیز مسلط  است. در واقع مترجم با آگاهی و چیرگی بر تمام مهارت‌های آموزشی زبان‌های تخصصی، تبحر خاصی در نوشتن دارد و می‌تواند تمام مفاهیم یک متن را با استفاده از واژگان صحیح انتقال دهد. انجام ترجمه باید به صورتی باشد که متن، مقاله یا ژورنال ترجمه شده ساختاری منسجم داشته باشد.

لزوم انتخاب متلب پروژه به عنوان بهترین سایت ترجمه

به این ترتیب آنچه در انجام ترجمه مورد توجه قرار می‌گیرد انتقال پیام از زبان مبدا به زبان مقصد بدون هیچ کم و کاستی است. اگر ترجمه روان و سلیس نباشد، متن ترجمه شده تاثیری بر روی خواننده آن نمی‌گذارد. حال که اهمیت و لزوم ترجمه صحیح برایتان آشکار شد، اهمیت انتخاب یک مترجم متخصص و باتجربه را نیز درک خواهید کرد. این روزها استفاده از خدمات ترجمه به شدت در بین افراد احساس می‌شود. دانشجویان و کاربران بسیاری در اکثر مواقع با مشکلات ترجمه صحیح مواجه می‌شوند و از آنجا که تخصصی در زبان مبدأ ندارند، برای انجام پروژه‌های مختلف ترجمه به سایت‌های ترجمه رجوع می‌کنند. با توجه به این که این مراکز مشتریان خاص خود را دارند، طبیعتا انجام پروژه‌های ترجمه کمی زمانبر خواهد بود. این مسئله در مواقعی که افراد به ترجمه فوری نیاز دارند، به یک بحران و معضل بزرگ تبدیل خواهد شد.

در این مواقع افراد به سراغ ترجمه‌های ترنسلیت گوگل می‌روند که حقیقتا هیچ کیفیتی ندارند. حتی اگر سایت‌های ارائه دهنده خدمات ترجمه نیز بتوانند در زمان مقرر ترجمه را برای مشتری آماده کنند، ممکن است کیفیت ترجمه پایین باشد. به هر حال بهتر است در برون‌سپاری انجام ترجمه نسبت به کیفیت خدماتی که دریافت می‌کنید، اطمینان داشته باشید. متلب پروژه این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد که در زمان تعیین شده از سوی مشتری و حتی زودتر از موعد ترجمه آن‌ها با کیفیت بالا و با رعایت سبک در زبان مقصد آماد کرده و ارسال کند. تیم متخصص متلب پروژه تمام نیازهای ترجمه افراد را درک کرده و مطابق با خواسته مشتری پروژه‌های ترجمه را ارائه می‌دهد.

ترجمه تخصصی

ترجمه تنها به معنی انتقال محتوا و پیام از یک زبان به زبان دیگر نیست. ترجمه در زمینه‌های تخصصی مختلف از جمله مباحث علمی پزشکی، مهندسی و فنی  مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تعریف ترجمه تخصصی می‌توان گفت پروسه‌ای است که در آن متون مختلف علمی، مهندسی و غیره برای آگاه سازی جوامع با زبان‌های مختلف ترجمه می‌شوند. ترجمه تخصصی کمی با ترجمه معمولی متفاوت است. یک مترجم متخصص باید ضمن آگاهی و تسلط بر مسائل نگارشی و سبک زبان مبدأ و مقصد نسبت به واژگان تخصصی داخل متن اطلاعات کافی داشته باشد و تمام مفاهیم و اصطلاحات مرتبط با آن را بشناسد. در واقع مترجم باید در حوزه متنی که ترجمه می‌کند تحصیل کرده و یا حداقل مقاله‌های بسیاری در آن حوزه را ترجمه کرده باشد. متون بسیار زیادی از جمله ژورنال‌های علمی پزشکی و مهندسی به  انجام ترجمه تخصصی نیاز دارند و مترجم باید با نگرش دیگری متن را ترجمه کرده  و نکات خاصی را در آن لحاظ کند.

در انجام ترجمه تخصصی چگونگی انتقال معنا و مفهوم  بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از مقاله‌های تخصصی که ترجمه می‌شوند با توجه به سطح علمی مقاله در سطوح بین المللی منتشر می‌شوند، بنابراین اگر ترجمه به درستی انجام نشود و از لحاظ نکات نگارشی و معنایی ضعیف باشد، قابلیت انتشار در چنین سطوحی را ندارد. نکته اینجا است که سایت متلب پروژه از صدها مترجم متخصص و مسلط به زبان‌های مختلف تشکیل شده است که در انجام ترجمه تخصصی نظیر ندارند. اساتید متخصص متلب پروژه در این عرصه سابقه طولانی مدت و تجربه کافی دارند و تمام سفارشات ترجمه شما را با در حوزه‌های تخصصی با کیفیت بالا انجام می‌دهند.

 امروزه اهمیت زبان انگلیسی در ایران و جوامع دیگر غیرقابل انکار است و زبان مبدأ اکثر ترجمه‌های سفارشی نیز انگلیسی است. متلب پروژه تمام خدمات ترجمه انگلیسی از جمله ترجمه کتاب، مقاله، متون، ترجمه دانشگاهی و غیره را به بهترین شکل انجام می‌دهد. با توجه به این که انجام ترجمه انگلیسی ژورنال‌ها و مقالات مختلف از نیازهای اصلی دانشجویان در سطوح مختلف است، متلب پروژه همراه همیشگی این کاربران است و آمادگی لازم برای انجام هر گونه ترجمه را دارد.

چگونه سفارش ترجمه را در سایت متلب پروژه ثبت کنیم؟

برای ثبت سفارش ترجمه در سایت متلب پروژه می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت آن شده و فرم ثبت سفارش را تکمیل و ارسال کنید. متلب پروژه درخواست‌های ترجمه مشتری را در زمان تعیین شده تحویل می‌دهد و به مشتریان خود اطمینان می‌دهد که تمام سفارشات آن‌ها را با کیفیت بالا انجام می‌دهد. هزینه انجام ترجمه نیز با توجه به نوع متن و زمانی که صرف آن می‌شود، تعیین می‌گردد اما در کل هزینه‌های انجام پروژه‌های ترجمه در این سایت بسیار معقول و مناسب است. لینک زیر آدرس اینترنتی متلب پروژه است. سایر اطلاعات تماس نیز در صفحه سایت وجود دارد.

https://matlabprozhe.com/