00/8/24 - 12:30 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 352763
کتاب « درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی(ه)، تاریخچه و ویژگی‌های نظری و عملی» توسط انتشارات فیض فرزان منتشر شد.
همزمان با روز بزرگداشت علامه طباطبایی:

درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی(ه) منتشر شد

کتاب « درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی(ه)، تاریخچه و ویژگی‌های نظری و عملی» توسط انتشارات فیض فرزان منتشر شد.

به گزارش رجانیوز کتاب « درآمدی بر مکتب تربیتی علامه طباطبایی(ه)، تاریخچه و ویژگی‌های نظری و عملی» حاصل تدوین و ویرایش دو سخنرانی از استاد محمدتقی فیاض‌بخش است.

سخنرانی اول برای جمعی از علاقه‌مندان به آشنایی با مبانی نظری و عملی مکتب علامۀ طباطبایی(ره) در ۲۶مرداد ۱۳۹۹ و سخنرانی دوم به‌مناسبت سالروز گرامی‌داشت مرحوم علامه(ره) در ۲۴ آبان همان سال ارائه شده ‌است. این دو سخنرانی در مجموع با ساختاری و سیری مشابه ایراد شده‌اند. بنابراین، لازم آمد تا در عین حفظ وجوه تمایز هریک، در نهایت به عنوان متنی یکدست و واحد عرضه شوند.

 

در این سخنرانی‌ها استاد چارچوب کلی مکتب مرحوم علامه(ره) را تصویر نموده و مبانی نظری و نظام دستورات عملی آن را تبیین فرموده‌اند. این گفتارها برای کسانی ارائه شده است که به‌دنبال یک آشنایی اجمالی با رئوس کلیِ مباحث نظری و دستورات عملیِ مقدماتی‌اند؛ از این رو، کتاب پیش رو نیز برای همین دسته از افراد مناسب و راهگشا است.

 

یکی از وجوه شنیدنی و متمایز رعایت استاد فیاض‌بخش از این مکتب تربیتی، تاکید بر خصلت‌هایی است که این طریقه تربیتی را به یک مکتب تمام عیار معرفتی-اخلاقی تبدیل می‌کند.

 

این کتاب توسط انتشارات فیض فرزان در 128 صفحه و با قیمت 22 هزار تومان به بازار نشر عرضه شده است.