00/8/23 - 14:50 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 352710
انجام برخی کارها هنگام شارژ کردن تلفن همراه حوادثی را در پی دارد که ممکن است جان کاربر را به خطر اندازد.
انجام برخی کارها هنگام شارژ کردن تلفن همراه حوادثی را در پی دارد که ممکن است جان کاربر را به خطر اندازد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مالکان تلفن همراه گاهی اوقات مرتکب اشتباهاتی می‌شوند که ممکن است خطرات جبران‌ ناپذیری برای آنها در پی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود از انجام این هفت کار هنگام شارژ تلفن همراه اجتناب کنید:
 
۱. هنگامی که در رختخواب هستید، تلفن خود را به شارژر وصل نکنید. این کار باعث افزایش دمای تلفن همراه می‌شود و خطر آفرین است. همچنین هرگز گوشی را زیر بالش قرار ندهید.
 
۲. از شارژر اصلی تلفن همراه خود استفاده کنید تا از انفجار آن جلوگیری کنید، زیرا شارژرهای متفرقه منجر به افزایش دما و انفجار باتری گوشی همراه می‌شوند.
 
۳. تلفن همراه خود را از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر تهیه کنید و به سایت‌های غیر معتبر که نسخه‌های کپی شده و بی‌کیفیت را به فروش می‌رسانند، اعتماد نکنید.
 
۴. در فصل تابستان و زمانی که دمای هوا بالاست، دقت کنید که دمای گوشی همراه هنگام شارژ کردن افزایش نیابد. در این صورت گوشی را از برق بکشید و اجازه دهید باتری آن سرد شود و مجدد به برق وصل کنید.
 
۵. در مکان‌هایی که دمای هوا بالاست یا در کنار بخاری و نمایشگر کیلومتر خودرو یا هنگامی که در معرض نور خورشید هستید، تلفن همراه خود را مدت زمانی طولانی در شارژ قرار ندهید.
 
۶. باتری تلفن همراه قلب تپنده آن است. لذا اگر باتری اصلی را تعویض کردید، مراقبت نسخه‌های غیر اصل که عموما حادثه آفرین هستند، باشید.
 
۷. تلفن همراه خود را در جیب پشتی شلوار خود قرار ندهید، زیرا هم در معرض سرقت قرار می‌گیرد و هم ممکن است فراموش کنید و با نشستن بر روی آن موجب آسیب زدن به گوشی و باتری آن شوید.