هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 آبان 1400 ساعت 10:48
يكشنبه 23 آبان 1400 10:17 ساعت
2021-11-14 10:48:30
شناسه خبر : 352687
هیات ایران در نشست آب‌ و هوایی سازمان ملل در گلاسگو از پیش‌نویس توافق نهایی ابراز نارضایتی کرده است.
هیات ایران در نشست آب‌ و هوایی سازمان ملل در گلاسگو از پیش‌نویس توافق نهایی ابراز نارضایتی کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، به نقل از رویترز، هیات ایرانی در نشست آب و هوایی سازمان ملل اعلام کرد: ما از پاراگراف 36 درباره حذف یارانه‌های سوخت فسیلی راضی نیستیم و از هیات هندی در رابطه با سوخت‌های فسیلی حمایت می‌ کنیم.  
 
بوپندر یاداو وزیر محیط زیست هند گفته بود که اجماع بر سر این مساله دشوار است و اینکه سوخت‌های فسیلی به بخش‌هایی از جهان اجازه می‌دهد تا به ثروت و استانداردهای بالای زندگی دست یابند.
 
وی این سوال را مطرح کرد: چگونه می توان انتظار داشت که کشورهای در حال توسعه وعده حذف تدریجی یارانه های زغال سنگ و سوخت های فسیلی را بدهند؟
 
این وزیر هندی اضافه کرد که کشورهای در حال توسعه باید با ریشه کن کردن فقر دست و پنجه نرم کنند.
 
وی با بیان مثالی از نحوه استفاده هند از یارانه برای تامین گاز طبیعی مایع به خانوارهای کم درآمد گفت: یارانه ها حمایت و امنیت اجتماعی مورد نیاز را فراهم می کند.
 
در تمام 25 نشست قبل از گلاسکو، با وجود داده‌های روشن در مورد اینکه زغال‌سنگ، نفت و گاز بزرگ‌ترین عوامل در تغییرات اقلیمی دست انسان هستند، هرگز توافقی حتی در مورد سوخت‌های فسیلی به‌عنوان محرک‌های بحران آب و هوایی اشاره نشده است.
 
منابع خبری به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفتند که متن پیش‌نویس خواستار حذف تدریجی یارانه‌های زغال‌سنگ و سوخت‌های فسیلی و همچنین چند اخطار بین پیش‌نویس‌ها اضافه شده بود تا سوخت‌های فسیلی اصلی کاهش یابد.