هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 آبان 1400 ساعت 14:05
شنبه 22 آبان 1400 14:02 ساعت
2021-11-13 14:05:18
شناسه خبر : 352658
رئیس کل دادگستری استان البرز از شناسایی و بازداشت ۱۹ عضو یک باند جعل اسناد رسمی خبر داد.

حسین فاضلی‌هریکندی با اعلام خبر بازداشت اعضای باندی که به‌صورت گسترده در زمینه جعل اسناد رسمی در استان‌های البرز و تهران فعالیت می‌کردند، اظهار داشت‌: اعضای این شبکه پس از شناسایی املاک بلاصاحب یا املاکی که مالکان آن برای مدت‌های طولانی در خارج از کشور به‌سر می‌بردند، با همکاری 2 نفر از سردفتران اسناد رسمی، اقدام به تنظیم اسناد صوری انتقال در قالب صلح نامه و وکالت نامه می‌کردند.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه این باند در ادامه سند رسمی جدید دریافت و با استفاده از آن، املاک را به دیگران منتقل می‌کرد، افزود: این اقدامات در 13 پلاک ثبتی در استان‌های البرز و تهران به ارزش حدود 500 میلیارد‌تومان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در برخی از موارد، متهمان با همکاری کارکنان شاغل و بازنشسته اداره ثبت احوال گواهی فوت صوری برای مالکان پلاک‌های ثبتی نیز تنظیم کرده بودند، بیان کرد: 19 عضو این شبکه با اقدامات اطلاعاتی حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان البرز بازداشت شدند.

فاضلی‌هریکندی عنوان کرد: در بین افراد بازداشتی کارکنان ادارات ثبت اسناد و املاک، ثبت احوال، سردفتران اسناد رسمی و تعدادی اشخاص عادی و جاعلین حرفه ای هستند که با اتهامات ارتشاء، جعل در اسناد رسمی و انتقال مال متعلق به‌غیر بازداشت شدند.